Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: حضور پرشور مردم درانتخابات مسير اعتدال را تداوم بخشيد/ اهتمام جدي مديران در اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي و توليد و اشتغال

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، گفت: حضور پرشور مردم درانتخابات مسیر اعتدال و عقلانیت را تداوم بخشید.

زمانی قمی استاندار مرکزی ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر و حماسه 29 اردیبهشت ، اظهار کرد: انتخابات عرصه اعمال اراده ملت برای اعمال حاکمیت و اداره کشور است و مردم با حضور گسترده  و پرشور در انتخابات بخوبی به تکلیف خود عمل کردند.

وی گفت: در برگزاری انتخابات آنچه از طرف مقابل دیده می شد این بود که می خواستند روحانی به هیچ قیمتی نباشد، وعده های غیر واقعی، سوء استفاده از دین ، اعزام مبلغین و رفتارهایی که در روستاها با مردم داشتند که مستند  همه موارد موجود است. هر کاری که توانستند انجام دادند ولی ملت مردانه به میدان آمدند و به آن ها، نه گفتند.

زمانی قمی افزود: منظور از مبلغ، روحانیت نیست، علما و روحانیون شایسته ترین قشر کشورند، در استان هم محور وحدت حضرت آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک است و همه ائمه جمعه ، نمایندگان و سلایق مورد احترام می باشند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه  تفاوت دکتر روحانی با خیلی ها مثل تفاوت استاد شجریان با تتلو است، گفت:  متاسفانه برخی از اقداماتی که دوره تبلیغات انتخابات برای رای آوری انجام شد از تبلیغ گذشته بود و از تمام مقدسات در این زمینه بهره گیری شده بود.

زمانی قمی با بیان اینکه باید خودمان را برای خدمت بیشتر آماده کنیم، گفت: دولت دوازدهم در این راستا برنامه و تصمیمات متفاوتی خواهد داشت و حتما بخشی از مدیران تغییر خواهند کرد.

وی افزود: نمی شود در دولتی کار کنیم و اقدامات و دستاوردهای آن را برای مردم بازگو نکینم، چه اشکالی داشت که از خدمات دولت برای مردم بگوئیم ، دولت دوازدهم حتماً در این بخش از کار برنامه خواهد داشت .

استاندار مرکزی گفت: دکتر روحانی تاکید دارند که در دولت دوازدهم متفاوت عمل می کنیم، پاسخگوتر هستیم و به  مطالبات مردم توجه جدی تر داریم که اگر بخواهیم اینگونه عمل کنیم  باید از مدیرانی استفاده کنیم که این ویژگی ها را داشته باشند.

زمانی قمی گفت: به فرمانداران اعلام کرده ایم که خدمت بیشتر به مردم را جدی تر بگیرند، ما از هیچ جریان و جناحی چیزی به دل نداریم و از همه دعوت به همکاری می کنیم، اما  وقتی مسیری طی شد و مردم اینگونه به آن پاسخ دادند چرا باید همان مسیر را ادامه داد درحالیکه می دانیم دوباره همان نتیجه را خواهد داشت.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه با آوردن پادزهر پوپولیسم مسیر آن را می بندیم، ادامه داد: با برنامه مسیر لشگرگیری و  سرباز گیری از محرومین و سوء استفاده از مشکلات مردم را می بندیم ، باید برنامه پادزهر  پوپولیسم را اعمال کنیم .

زمانی قمی گفت: در حوزه و عرضه دین تلاش می کنیم تا با معرفی چهره رحمانی دین، انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری این مسیر را بیشتر معرفی کنیم و سوء استفاده از این مسیر را کاهش دهیم .

وی گفت: امروز فصل همکاری و معاضدت برای خدمت بیشتر به مردم است ما علاقه داریم این مسیر شکل بگیرد اگر خدای ناکرده مسیر قبلی ادامه پیدا کند باز هم همان نتیجه 29 اردیبهشت را خواهند گرفت و شرایط تفاوت نخواهد کرد چرا که ماهیت مردم و کشور ما همان چیزی است که مشاهده شد.

استاندار مرکزی گفت: ما هم با برنامه دقیق تر و مراقبت بیشتر همه مسیرهای نفوذ جریانی که بخواهد غیر واقعی حرف بزند را شناسائی می کنیم،  این مسیرها باید با برنامه ریزی و تصمیم سازی درست  به نفع انقلاب تضعیف شود.

وی با بیان اینکه نباید به خود جرات و اجازه داد که وارد روستاها شد و از فقر مردم سوء استفاده کرد، ادامه داد: ایجاد اشتغال در روستاها که در این زمینه اقداماتی انجام شده و ادامه خواهد یافت، همچنین برنامه های رفاه اجتماعی برای بخشها و دهک های پائین جامعه  همانند کشورهای توسعه یافته که با این روش اعتلای کشورشان را تقویت کردند ، از برنامه های اصلی دولت دوازدهم است.

زمانی قمی افزود: در دولت دوازدهم سعی ما دوری از از شعار زدگی و عوام فریبی است و خود را محتاج راهنمائی همه می دانیم امروز روحانی رییس جمهور همه مردم است،  ما به رقبا احترام می گذاریم در عرصه انتخابات دو گفتمان و دو روش وجود داشت که یکی رای آورد و اکنون همه باید به دولت مستقر کمک کنند.

استاندار مرکزی گفت:  هدف ما  ادامه حیات جمهوری اسلامی و اعتلای انقلاب اسلامی است عقبه ما هم انقلاب اسلامی است این را همه گروه ها و جریانات توجه کنند، دولت دوازدهم مانند دولت یازدهم و مثل همه بخشهای کشور به دنبال عزت و اعتلای انقلاب اسلامی و عزت بیشتر ایران سربلند و هدفهای متعالی انقلاب است وقرار نیست چیزی غیر از این اتفاق بیافتد و اتقافات بگونه ای پیش خواهد رفت که از اعمال روش هایی که پسندیده نیست جلوگیری خواهد شد.

زمانی قمی با اشاره به تخریب هایی که علیه دولت یازدهم در برخی نشستها انجام شد، گفت: برخی مطالبی که علیه  دولت گفته شد  انصاف نبود زیرا بسیاری از نیروهای دولت که در این نشستها حضور داشتند افراد جبهه رفته هستند و برای استقرار انقلاب زحمت کشیده اند و همه وجودشان انقلاب اسلامی و تقویت رهبری معظم است و در حضور آنها چسباندن برخی مطالب به دولت دور از اخلاق بود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بیائید به هم حرمت و احترام بگذاریم با دولت، مجلس، قوه قضائیه و همه ارکان کشور مهربان تر باشیم ،بیائید همه با هم صحنه هایی را که مملو از محبت و عطوفت و احترام به یک دیگر و احترام به منزلت انسانها آن هم افراد مسلمان است را به نظاره بنشینیم، این مسیر درستی که نتیجه می دهد.

زمانی قمی گفت: ما دولتی هستیم که حتما ضعف ها و اشکالاتی داریم و خواهیم داشت اگر غیر از این فکر کنیم حتما افراد خودخواهی هستیم باید از اشکالات ما انتقاد شود و راهنمائی شویم  ولی تخریب و تهمت راه درستی نیست، ما در دولت دوازدهم کار خود را ادامه می دهیم و فرهنگیان و آموزش و پرورشی های ما که از بهترین اقشار جامعه هستند سیاستهای دولت را در رفاه، انگیزه های دینی، صیانت از عفت عمومی خواهند دید کما اینکه قبلا  هم دیده اند و همه ما یک هدف داریم  و آن  هدف متعالی انقلاب اسلامی و اجرای منویات مقام معظم رهبری است.

استاندار مرکزی تاکید کرد: در سال جدید مدیران بر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال  اهتمام جدی داشته باشند، تمام سیاستهای دولت لازم الاجرا است به خصوص درحوزه  اقتصاد مقاومتی و تعیین این محورها و سیاستها با استاندار است، تکلیف مجموعه دولت در استان را نماینده عالی دولت و استانداری تعیین می کند.

وی افزود: حتما باید برای اجرای سیاستهای اقتصادی و تحول در اقتصاد  کار خود را جدی تر از دولت یازدهم ادامه دهیم مشکل مردم  زیاد است مردم در پای صندوق های رای گفتند که چه می خواهند و ما باید چه کنیم،  ما از آنها متشکر هستیم و دستان آنها را می بوسیم.

 زمانی قمی بیان کرد: فرمانداران و مدیران  به خصوص در بخشهای اقتصادی برنامه های سال 95 را تکرار نکنند ، در این زمینه خواسته ما کار بسیاری جدی تر و با برنامه  است ،باید با تمام توان وارد شوید همه همکاران را بکار بگیرید ، ما  در انجام کار جدی هستیم و از هفته های آینده خواهید دید که از دستگاه ها بازدید  و با دقت کار همه مدیران را پیگیری و قضاوت و داوری خواهیم کرد.

استاندار مرکزی همچنین در این نشست از حضور پرشور مردم استان مرکزی در انتخابات، از رئیس ستاد انتخابات استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، ائمه جمعه و جماعات، علما و روحانیون، دست اندرکاران و عوامل اجرائی و نظارتی، اعضای شورای تامین استان، نیروهای نظامی و انتظامی، همکاران و مدیریت اداره کل اطلاعات استان، فرهنگیان و پرسنل آموزش و پرورش استان، کلیه  فرمانداران،  بخشداران، معاونین فرماندار، صدا و سیما، رسانه ها، گروه ها، جناح ها ، تشکل ها و ستادهای انتخاباتی که شور انتخاباتی را موجب شدند ،تقدیر و تشکر کرد.

زمانی قمی از رسانه هایی هم که دولت را تخریب کردند ، تشکر کرد به گفته  وی این رسانه ها مبلغان خوبی بودند و تفاوت بین گفتمان ها را نشان دادند که به نوعی خدمت به نظام و انقلاب اسلامی بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همانند سایر نقاط کشور در امنیت، آرامش و بدون هیچ مشکلی برگزار شد.
شکرالله حسن بیگی افزود: در این دوره 41 میلیون و 220 هزار 131 نفر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند و حماسه سیاسی دیگری در کشور و انقلاب به یادگار گذاشتند.

وی ادامه داد: حسن روحانی با 23 میلیون و 549 هزار و 616 رای اکثریت (57 درصد) آرا را کسب کرده و به عنوان رئیس جمهوری منتخب مردم معرفی شد، ابراهیم رئیسی نیز 15 میلیون و 786 هزار و 449 رای (38.5 درصد آرا )، سید مصطفی میرسلیم 478 هزار و 215 رای و سید مصطفی هاشمی طبا 215 هزار و 450 رای را کسب کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان مرکزی گفت: مردم با حضور در انتخابات راه اعتدال را برگزیدند و آرای معنا داری را در صندوق های رای ریختند که پیام روشنی داشت.

حسن بیگی خاطر نشان کرد: چهار میلیون نفر در کل کشور موفق نشدند آرای خود را به صندوق رای بریزند که ضمن عذر خواهی ستاد انتخابات از مردم تجربه ای شد تا در هنگام انتخابات تعداد شعب رای را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن سال 95 یک میلیون و ٥٣ هزار و ٩٥٦ نفر واجد شرایط رای دادن در استان مرکزی وجود دارد که از این تعداد ٧٨٨ هزار و ١٣٠ نفر برابر با ٧٤ و ٧٨ صدم درصد در پای صندوق های رای حاضر شدند.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: از این تعداد ٣٧٦ هزار و ٩٠٥ نفر برابر با ٤٨ و ٩٦ صدم درصد به دکتر حسن روحانی و ٣٧٧ هزار و ٩٨ نفر معادل ٤٨ و ٩٨ صدم درصد به ابراهیم رئیسی رای دادند.

حسن بیگی افزود: در این دوره از انتخابات ١١ هزار و ٤٤٩ رای معادل یک و ٤٩ صدم درصد به مصطفی میرسلیم و چهار هزار و ٤٣٧ رای برابر با ٥٨ صدم درصد به مصطفی هاشمی طبا اختصاص یافت.

وی افزود: از نظر سنی بیشترین افراد حضور یافته در پای صندوق های رای را افراد بین 26 تا 35 سال تشکیل می دهند که مفهوم این مهم آن است که با وجود همه مشکلات ازدواج، مسکن و اشتغال به یارانه و کارانه پیشنهادی برخی افراد نه گفته اند.

وی ادامه داد: با تحلیل آرای انتخابات سال 92 و سال 96 دکتر روحانی در سال 92، 323 هزار و 601 رای معادل 44 و 28 صدم درصد آرا را در استان مرکزی به دست آورد و پنج رقیب دولت یازدهم با 57 هزار و 129 رای بیشتر 380 هزار و 760 رای را به خود اختصاص دادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان مرکزی گفت: امسال دکتر روحانی تعداد ٣٧٦ هزار و ٩٠٥ رای یعنی حدود پنج درصد بیشتر از سال 92 را به خود اختصاص داد و حجت الاسلام رئیسی ٣٧٧ هزار و ٩٨ رای به خود اختصاص داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات وظیفه مسئولان را برای خدمت هرچه بیشتر به کشور، نظام و ملت سنگین تر کرده است.

ظفر افشون افزود: امام خمینی(ره)تاکید داشت حضور مردم برای کشور اقتدار ایجاد می کند و نیاز است مسئولان زمینه حضور مردم را تقویت کنند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها