Portal_background_image

حضور استاندار مركزي در همايش استانداران سراسر كشور

همايش استانداران سراسر كشور با حضور وزرای كشور، صمت، اقتصاد و رئيس كل بانك مركزی برگزار شد.

آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری اظهار کرد: در همایش استانداران سراسر کشور وزاری صمت، اقتصاد و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی از برنامه های جدید در ارتباط با مباحث مالی، پولی و بانکی و در حوزه صنعت، معدن و تجارت درخصوص اختیارات ویژه ای که باید به استان ها واگذار شود، گزارشی ارائه کردند.

وی افزود: استانداران نیز در این نشست درخصوص چگونگی تحقق این برنامه ها ، نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند و مباحث توسط وزیر کشور جمعبندی گردید.

آقازاده با اشاره به اینکه ادعای آمریکا مبنی بر اعمال شدت تحریم ها از 13 آبان ماه ، تصریح کرد: گزارشهای تیم  اقتصادی دولت نشان دهنده این است که از 13 آبان ماه جاری به بعد  تحریم ها  سیر نزولی داشته  و منجر به بی اثر شدن شعارهای آمریکایی ها شده است.

وی افزود: حتی در اروپا هم این تهدیدات تقریباً بی اثر شده، اروپایی ها در بحث تحریم ها  با آمریکا در کشمکش هستند و  روسیه و چین هم همین شرایط را دارند.

استاندار مرکزی ابراز کرد:  تحریم ها آنچنان که شعار آمریکایی ها بود کارساز نبوده البته مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است و قیمت ها به رغم ادعاهای آمریکایی ها بیشترین فشار را بخصوص در زمینه  واردات مواد اولیه داروهای اساسی به مردم می آورد.

دکتر رحمانی فضلی نیز در حاشیه همایش استانداران، گفت: امروز جلسه ای با استانداران و معاونان سیاسی و اقتصادی آنها داشتیم و در این جلسه تحلیل شرایط اقتصادی و نوع همکاریها، توانمندی ها و ظرفیتهایی که استان ها می توانند در این شرایط کشور داشته باشند و به کار بگیرند، بررسی شد.

وی افزود: از این جهت رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی و همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت بعمل آوردیم که شرایط را توضیح داده و خواسته ها و توقعات خود را بگویند و همینطور استانداران نیز نظرات و مشکلات و مسائلی که روبرو هستند و پیشنهاداتی که برای فعال کردن ظرفیت استانها داشتند، مطرح کردند و الحمدلله جمع بندی خوبی هم انجام شد.

وی ادامه داد: ۱۴نفر از استانداران شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند که به نوعی برای ما سخت بود که با این افراد امروز در این جلسه خداحافظی کنیم. چون دراین ۵ سال انصافا زحمات زیادی کشیدند، تلاش کردند و با وزارت کشور همراهی کردند. به هرحال آرزوی توفیق روزافزون و سلامتی برای این عزیزان داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: افرادی را انتخاب کرده ایم و آماده ایم تا یکشنبه تعدادی از استانداران جدید را به دولت معرفی کنیم اگر هم نتوانستیم در زمان مقرر تمام استانداران را تعیین کنیم، سرپرست انتخاب خواهد شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها