Portal_background_image

حضور استاندار مركزي در نشست شوراي اسلامي كلان شهر اراك

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای کلان شهر اراک، گفت: طرح جامع کلانشهر اراک پس از 6 سال در شورای برنامه ریزی استان تصویب شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: طرح جامع کلانشهر اراک سال 91 توسط مشاور بررسی و آغاز شده و امروز پس از گذشت 6 سال این طرح به جز یک بند آن به تصویب رسید.

وی ادامه داد: مقرر شده برای بررسی این بند( طرح 58 متری کلانشهر اراک) کمیته ای با حضور معاون عمرانی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، شورای اسلامی کلانشهر اراک، فرمانداری شهرستان اراک و مشاور طرح تشکیل و با انجام کار ویژه، تعیین و تکلیف این طرح انجام شود.

آقازاده گفت: همچنین مقرر شده این کمیته در صورتی که در این مدت به نتیجه ای نرسیدند طرح 58 متری کلانشهر اراک به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی ارسال شود.

وی ادامه داد: امید است با تصویب طرح 58 متری در دبیرخانه شورای عالی شهرسازی این طرح تا سه ماه آینده پس از 6سال تعیین تکلیف شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: در صورت تصویب اجرای طرح 58 متری در کلانشهر اراک، این طرح هویتی جدید برای این کلانشهر محسوب می شود. 

آقازاده یاد آور شد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود طرح 58 متری تا خرداد ماه سال 97 تعیین و تکلیف شودکه با وجود همه تلاش های انجام شده این مهم محقق نشد و از مردم کلانشهر اراک عذر خواهی می کنم.

آقازاده از افزایش پنج در صدی بودجه کلانشهر اراک در سال آتی خبر داد و گفت: 481 میلیارد تومان بودجه برای این کلانشهر در سال 98 اختصاص یافته که امید است با تلاش استانداری و شورای اسلامی این بودجه محقق شود.

وی با یادآوری تصویب خرید 300 میلیارد تومان اوراق برای اجرای طرح 58 متری توسط شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: با توجه به افزایش تورم در کشور نیاز است مجوز خرید 500 میلیارد تومان اوراق توسط شورای اسلامی این کلانشهر برای شهرداری مصوب شود.

استاندار مرکزی افزود: با تصویب خرید این میزان اوراق برای خرید املاک کف طرح 58 متری تا سه ماه آینده کف این معبر آزاد می شود.

آقازاده خاطر نشان کرد: استانداری مرکزی 100 درصد از این تصمیم شورای اسلامی کلانشهر اراک حمایت می کند.

استاندار مرکزی با یادآوری افزایش بدهی های کلانشهر اراک در صورت تصویب افزایش سقف خرید اوراق برای اجرای این طرح گفت: اجرای این طرح منافع بسیاری برای این کلانشهر به همراه داشته و از محل درآمدهای این طرح می توان بدهی های شهر را تسویه کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: به دلیل مخالفت برخی افراد و نبود همدلی با وجود تصویب اختصاص 300 میلیارد تومان برای اجرای طرح 58 متری اراک، این طرح در سال جاری اجرایی نشده است.

«مهدی زندیه وکیلی» افزود: اختلاف بر سر مشاور اجرای طرح 58 متری از جمله مهمترین عوامل عدم اجرای این طرح در سال جاری بوده است.

وی ادامه داد: 240 پلاک اکنون به صورت کامل و بخشی از 240 پلاک نیز در طرح 58 متری کلانشهر اراک قرار گرفته است که با 400 میلیارد تومان می توان این پلاک ها را تملک کرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ممنوعیت کاشت چمن، جداسازی آب شرب از فضای سبز و اصلاح شیوه های آبیاری فضای سبز از مهمترین تکالیف شهرداری های کشور بوده و نیاز است شهرداری کلانشهر اراک نیز به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

«عزت الله آمره ای» افزود: اکنون نقشه کاداستر تمامی قنات های خشک و فعال شهر اراک در دست انجام بوده و در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: 400 لیتر در ثانیه آب شرب اکنون توسط صنایع مستقر در جاده تهران استفاده می شود که طرح جدا سازی آب مورد نیاز این صنایع از آب شرب شهرستان اراک تهیه شده و نیاز است در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی خاطر نشان کرد: ۹۵ میلیون متر مکعب آب با افزایش بارش ها در سال آبی جاری پشت سد کمال صالح ذخیره سازی شده است که این میزان آب معادل مصرف 2 سال کلانشهر اراک بوده و هیچگونه نگرانی برای تامین آب شرب و صنعت وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک با یاد آوری فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: بی شک فرمایشات رهبر معظم انقلاب همواره چراغ راهی برای پیشرفت و برون رفت کشور از مشکلات است.

«حامد آجرلو» افزود: امروزه با گذر از ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و دوران های سخت، دوران حساس تری را پیش رو داریم و نیاز است به فرمایشات رهبر انقلاب به صورت دقیق توجه شود.

وی با یادآوری نگاه رهبر معظم انقلاب به جوانان و تاثیرگذاری آنان در کشور خاطر نشان کرد: دفاع جوانان این مرز و بوم از حرم اهل بیت(ع) در سوریه و عراق خود نشان دهنده نقش برجسته جوانان در جهان اسلام است. 

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک خاطر نشان کرد: اکنون در عرصه های علمی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی کشور حضور پررنگ جوانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها