Portal_background_image

حسن بيگي: احزاب ابزار کارآمد پیگیری مطالبات مردمی هستند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی گفت: احزاب و گروه های سیاسی شاسنامه دار، ابزار کارآمد پیگیری هدفمند مطالبات مردمی و تسهیل روند بلوغ سیاسی و اجتماعی جامعه هستند.

«شکرالله حسن بیگی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از سیاستهای محوری دولت یازدهم تقویت جایگاه و نقش گروه های سیاسی و احزاب در تصمیم سازی و مناسبات اجتماعی و سیاسی است.

وی اضافه کرد: احزاب پرسشگر، نقاد و ناظر بازویی قوی در شناخت معضلات و ارائه راهکارهای سازنده در بهبود امور و رشد فکری لایه های اجتماعی هستند.

وی بیان کرد: وجود چندین گروه سیاسی که فعالیت آنها به زمان انتخابات محدود می شود نمی تواند اثرگذار باشد و زمان آن رسیده که احزاب مقتدر و شناسنامه دار با برنامه های قوی سهم و جایگاه خود را در پیشبرد امور مشخص کنند و ازاین ظرفیت ساختار جامعه مدرن به بهترین شکل در حوزه حقوق شهروندی، تعادل در هیجانات سیاسی و اجتماعی، افزایش مشارکت مردمی درامور فکری و توسعه محور و تولید فکر و ثروت بهره گرفته شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: تکثر و چند صدایی در فضای حزبی بستر پویایی جامعه و پاسخگویی به نیاز اقشار مختلف با دیدگاه های متنوع را فراهم می کند و این مهم ضرورتی است که در شرایط کنونی به شدت احساس می شود.

حسن بیگی گفت: دانشگاه ها و گروه های مرجع فکری، رسانه ها و اندیشمندان پیشقراولان حاکمیت و تقویت نظام حزبی و تقویت تشکلهای غیردولتی هستند و دولت اعتدال به گرمی دست آنها را در این ماموریت سنگین می فشارد.

وی افزود: 400 تشکل غیردولتی در استان مرکزی در قالب 9 شبکه به عنوان سرمایه مردمی این منطقه فعالیت دارند که کیفی سازی برنامه ها و تقویت آنها از طریق سپردن تصدی بیشتر امور دولت دراولویت برنامه های این بخش قرار دارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها