Portal_background_image

استاندار در همايش بيمه سلامت مطرح كرد: حركت پرشتاب استان در مسير ارتقاء شاخص هاي بهداشتي و درماني

آقازاده استاندار مرکزی در همایش هفته بیمه سلامت ، گفت: استان مرکزی با شتاب در مسیر بهبود زیرساختها و ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی حرکت می کند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تجهیز و نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج) اراک که از 10 سال پیش آغاز شده است در چند سال اخیر با تلاش های بسیار خوب و پیگیری های مجموعه استان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است .

وی افزود: با پیگیری های انجام شده در هفته گذشته توسط بانک ملت مبلغ 50 میلیارد تومان تسهیلات به بیمارستان ولیعصر(عج) اختصاص یافت و این تسهیلات عملیاتی شده است  و این امیدواری وجود دارد که تا مهر ماه سال آینده بتوانیم560 تخت به مجموعه تخت های بیمارستانی استان اضافه کنیم.

استاندار مرکزی  گفت: در شهرستان شازند و ساوه نیز بیمارستان و کلینیک هایی در حال احداث است که با تجهیز آن می توانیم از نظر شاخص تخت های بیمارستانی به نرم کشوری نزدیک شویم.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه سلامت از شاخصه های پیشرفت هر کشور است،  ابراز کرد: در کشورهای بزرگ و پیشرفته جهان اگر بخواهند یکی از شاخصه های پیشرفت آن کشور مورد مطالعه قرار دهند عمده ترین بخش حوزه سلامت است .

وی ادامه داد: هفته سلامت  فرصتی برای ارزیابی عملکرد و اقدامات انجام شده در این حوزه و شناسایی کمبودها و مسیرهای  پر پیچ و خمی است که پیش رو داریم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در استان مرکزی بیش از 560 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند  و از دلایل کمتر بودن درصد افراد تحت بیمه سلامت استان نسبت به دیگر استانها صنعتی بودن این استان و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودن کارگران است .

استاندار مرکزی با یادآوری آغاز پرداخت یارانه نقدی از 10 سال گذشته در کشور خاطرنشان کرد: 40 هزار میلیارد تومان یارانه سالانه به صورت نقدی توسط دولت به مردم پرداخت می شود که این حجم منابع مالی می تواند به صورت تجمیعی در تقویت زیرساخت های سلامت تزریق شود.

آقازاده گفت: تزریق این اعتبارات به نقدینگی کشور کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم را به همراه آورده است.

وی یاد آور شد: نقدینگی کشور در 10 سال گذشته حدود 300 هزار میلیارد تومان بود که با پرداخت یارانه به صورت نقدی در این مدت نقدینگی کشور را به یک میلیون و 500 هزار میلیارد تومان افزایش داده که این مهم کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم در کشور را به همراه داشته است.

استاندار مرکزی ادامه داد: 80 میلیارد تومان در ماه به صورت یارانه به مردم این استان پرداخت می شود و در صورتی که این منابع به بخش های عمرانی، صنعتی و خدماتی هدایتگری شود، افزایش اشتغال و رفع بیکاری را رقم می زند.

استاندار مرکزی  گفت: در حوزه بهداشت و درمان اقدامات موثری به انجام رسیده است بطوریکه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی میزان امید به زندگی 50 سال بوده و امروز به 75 سال رسیده است، انجام کارهای بزرگتر عزم ملی تر و جراحی عمیق تر را می طلبد که طبعاً عوارض و تبعاتی دارد که باید  آن را بپذیریم تا در فرصت کم  بتوانیم عقب افتادگی ده ها سال گذشته را جبران کنیم و به شرایط ایده آل برسیم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این نشست گفت: حدود 40 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت، 35 میلیون نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و بقیه تحت پوشش سایر صندوق های بیمه ای کشور قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک یاد آور شد: با آغاز اجرای طرح بیمه همگانی سلامت پوشش بیمه ای پنج میلیون و 500 هزار نفر در این صندوق پیش بینی شده بود که در این راستا 11 میلیون و 500 هزار نفر از مزایای آن بهره مند شدند و افزایش 6 میلیون نفری افراد در این طرح مشکلات مالی بسیاری را برای دولت به وجود آورده است.

طاهر احمدی، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت را از راهکارهای کاهش هزینه صندوق های بیمه ای کشور دانست و گفت: با تشکیل این پرونده از مراجعه بی رویه افراد به موسسه های درمانی و مصرف بیش از اندازه دارو در کشور جلوگیری می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی نیز در این همایش گفت: 160 میلیارد ریال اعتبار در هفته جاری به موسسه های طرف قرارداد بیمه سلامت این استان پرداخت شد.

 جیریایی افزود: با پرداخت این اعتبارات 70 درصد بدهی شهریورماه دانشگاه های علوم پزشکی و ماه های تیر و مرداد سایر موسسه های طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی پرداخت شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: 730 موسسه درمانی و بهداشتی بخش خصوصی و دولتی طرف قرار داد با این اداره کل وظیفه خدمت رسانی به بیمه شدگان این سازمان را برعهده دارند.

جیریایی گفت: بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی سال گذشته 2 میلیون و 800 بار مراجعه به موسسه های طرف قرارداد با این اداره داشته اند و مراجعه این افراد به موسسات طرف قرارداد هر ماه 2 هزار و 200 میلیارد ریال هزینه برای این اداره کل به همراه داشته است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها