Portal_background_image

استاندار: حجم سرمايه گذاري در استان مركزي به 550 ميليون دلار رسيده است

زمانی قمی در نشست چشم انداز توسعه استان مرکزی که در کانون امام خمینی (ره) اراک برگزار شد، گفت: حجم سرمایه گذاری در این استان از 82 میلیون دلار در سال گذشته به 550 میلیون دلار رسیده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: نرخ بیکاری 10 درصدی این استان در سایه برنامه محوری به هفت و سه دهم درصد رسیده که پایین ترین نرخ بیکاری کشور را دربر می گیرد.

وی اظهار کرد: باوجود این بیکاری در اراک و خمین بیشتر از گذشته است و اغلب افراد تحصیل کرده را شامل می شود.

استاندار  مرکزی گفت: این استان با 919 فقره پرونده و با 40 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری رتبه چهارم کشور را در جذب سرمایه گذاری کسب کرده است.

زمانی قمی افزود: در حوزه صادرات، استان مرکزی با تراز مثبت 480 میلیون دلار، رشد 200 درصد را به دست آورده است.

وی اظهار کرد: این استان در چهار ماه اول امسال 311 میلیون دلار صادرات و 115 میلیون دلار واردات را تجربه کرده است.

وی، نبض اقتصاد استان را میزان برق مصرفی عنوان کرد و گفت: مصرف برق صنعتی در استان مرکزی از متوسط کشوری بیشتر است.

وی اظهار کرد: در روزهای اخیر قرارداد 800 میلیون دلاری رنو در شهرستان ساوه به امضا رسید که این قرارداد مهم شایسته برگزاری جشن در این شهرستان است،چرا که به مراتب اوضاع اقتصادی این شهرستان و استان مرکزی را بهبود خواهد بخشید.

وی، آبرسانی به 113 روستا، پوشش 82 درصدی آب شرب سالم، گازرسانی به 266 روستا، گشایش محور ارتباطی خمین – اراک  بعد از 12 سال و رفع موانع عملیات اجرایی پتروشیمی خمین را از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید در استان مرکزی است.

استاندار مرکزی گفت: ایجاد یکهزار هکتار فضای سبز تکلیفی شهرستان اراک در سال 1386 برای کاهش آلودگی هوای اراک بوده اما از سال 92 تاکنون 300 هکتار ایجاد شده است.

زمانی قمی افزود: معیشت و اقتصاد اصلی ترین نیاز و مسئله مردم در شرایط فعلی است که همه مجموعه مدیران با وحدت و تعامل باید برای کاهش معضلات در این بخش ها تلاش کنند.

وی اظهار کرد: سمن ها و تشکل های مردم نهاد پتانسیل قوی برای کمک به مجموعه کاری هستند و باید از این ظرفیت بالقوه استفاده کرد.

در این نشست روسای شوراهای توسعه شهرستان های اراک، خمین، کمیجان، خنداب، شازند و نماینده بخش صنعت گزارش هایی از وضعیت شهرستان خود را ارایه کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها