Portal_background_image

استاندار: حادثه هفتم تير ثبات پايه هاي انقلاب اسلامي را به رخ جهانيان كشاند

زمانی قمی استاندار مرکزی در مراسم گرامیداشت شهید دانش آشتیانی و دیگر شهدای فاجعه هفتم تیر که در شهرستان آشتیان برگزار شد، گفت: حادثه هفتم تیر ثبات پایه های انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان کشاند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: شهادت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی(ره) درحادثه هفتم تیرماه 1360 اگر چه چهره های برجسته ای را از ما گرفت ولی نقش بزرگی در ثبات انقلاب و استقلال نظام اسلامی ایفا کرد.

وی افزود: پیچیده ترین جریان مصلح تروریست در سال 60 اقداماتی همانند داعش و تکفیری اعمال می کرد و باید یک حادثه کار آنها را تمام می کرد که این امر با حادثه هفتم تیر و ترور 72 تن از یاران انقلاب صورت گرفت.

استاندار مرکزی با اشاره به ویژگی های شهید دانش آشتیانی از شهدای فاجعه هفتم تیر، عنوان کرد: جامعه، شهر ، بیت مکرم، استعداد و علاقه به مذهب، اخلاق ، یادگیری ،دانش و ورود به حلقه های مبارزه در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از ایشان یک عالم فاضل ساخت که مزدش این بود که در حلقه شهدای بزرگی که سرسلسله آن شهید بهشتی بود، قرار گیرد.

 زمانی قمی ضمن تسلیت شهادت امام علی (ع) و یادآوری سخنان ارزشمند آن حضرت، تصریح کرد: مسیحیان و غیر مسلمانها در حق حضرت علی (ع) می گویند اگر همه انسانهای عالم همه امکان خود را بکار گیرند تا یک علی دیگر به جامعه بشریت اهدا و تقدیم کنند کاری درخور و شایسته انجام داده اند.

وی بیان کرد: باید بعنوان شیعیان و پیروان آن حضرت تلاش کنیم منزلت و جایگاه ایشان را برای همه انسانها بشکافیم و به بروز و ظهور برسانیم.

استاندار مرکزی ابراز کرد: اگر بتوانیم شخصیت حضرت علی (ع) و برداشت مورد نظر آن مرد بزرگ از دین را ارائه کنیم غیر مسلمان ها نیز جذب دین مبین اسلام خواهند شد.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: امروز در معرفی واقعی سیره حضرت علی (ع) و زوایای شخصیتی آن حضرت در نگاهش به مردم، حکومتداری، حقوق مخالف و همه بخشهایی که انسان با آن روبروست درغربت هستیم که این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

 گفتنی است در این مراسم علی دانش منفرد نیز سخنانی را بیان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها