Portal_background_image

استاندار: جوان سازي بدنه مديريتي كشور از اهداف دولت تدبير و اميد است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست صمیمی با سمن های حوزه جوانان و آیین تجلیل از جوانان برتر استان،گفت: جوان سازی بدنه مدیریتی کشور از اهداف دولت تدبیر و امید و است که موفقیت های چشمگیری نیز در این زمینه به دست آمده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: مدیریت های ارشد کشور در طول 40 گذشته در استفاده از ظرفیت جوانان در بدنه مدیریتی موفقیت چشمگیر چندانی نداشته است. 

وی ادامه داد: با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری، دولت در استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت جوانان با تمام توان حرکت می کند. 

استاندار مرکزی بیان کرد: بیش از 500 هزار نفر به صورت غیر اصولی و غیر کارشناسی در دولت های نهم و دهم به بدنه دولت اضافه شد که این مهم توان دولت های یازدهم و دوازدهم را در بهره گیری از ظرفیت جوانان، سلب کرد. 

وی با بیان اینکه استفاده از جوانان به معنی جذب در نهادهای دولتی نیست، بیان کرد: می توان با رونق تولید و حمایت از بخش خصوصی جوانان را در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی، خدماتی و بازرگانی به کار گرفت. 

استاندار مرکزی افزود: در صورتی که بتوان 40 تا 50 هزار فرصت شغلی در استان مرکزی ایجاد کرد می توان به تناسب منطقی بازار کار استان دست یافت که این مهم تنها با حمایت از تولید و سرمایه گذاری محقق می شود. 

آقازاده ادامه داد: اکنون در شهرستان های اراک، ساوه و خنداب خانه جوان فعال است و اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی باید در سال جاری خانه جوان را در شهرستان های مختلف راه اندازی کند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: امیدواری، پشتکار، پیگیری و خلاقیت از شاخصه های اصلی جوانان است. 

«بهروز اکرمی» ادامه داد: ستاد ساماندهی جوانان در سال جاری باید ماهانه یک بار برگزار شود و نمایندگان سمن ها نیز می توانند در تمامی کارگروه ها استانداری به غیر از شورای تامین حضور داشته باشند. 

وی افزود: استانداری مرکزی از جشنواره کارآفرینی در صورت ارائه طرح های کارشناسی از سوی متقاضیان حمایت می کند و سمن هایی که در زمینه مواد مخدر ایده های خلاقانه ارائه کنند نیز مورد حمایت مالی استانداری قرار می گیرند. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: توصیه و راهبردهای مقام معظم رهبری و اصلاح سیاست های کلی نظام باعث توقف روند خطر پیری جمعیت کشور شد اما رسیدن به شرایط مطلوب نیازمند برنامه ریزی های کاربردی است. 

«علی اکبر کریمی» افزایش سن ازدواج را از مهمترین مشکلات کشور عنوان کرد و افزود: اکنون میانگین سن ازدواج دختران به ۲۴ و پسران به ۲۸ سال رسیده که اصلاح این مهم نیازمند اجرای سیاست های تشویقی در این امر است. 

وی ادامه داد: بالا بودن سن ازدواج از دغدغه های مجلس شورای اسلامی است و بر همین اساس تسهیلات ازدواج‌ در بودجه امسال با ۱۰۰ درصد افزایش از ۱۵۰ میلیون به ۳۰۰ میلیون ریال رسید. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اشتغال نیز یکی از مشکلات اصلی جوانان و دلیل اصلی بالا رفتن سن ازدواج و افزایش انواع آسیب های اجتماعی است که باید با توجه به رونق تولید و حمایت از بخش خصوصی نسبت به حل این مشکل اقدام شود. 

کریمی اضافه کرد: مسئولیت جوانان و نوجوانان در گام دوم انقلاب برای تحقق منویات مقام معظم رهبری بیش از دیگر اقشار جامعه است و معظم له نیز بارها عنوان نموده اند که هر جا جوانان ما خواستند و همت گماشتند به هدف رسیدیم. 

وی بیان کرد: طرح تفکیک وزارت ورزش و جوانان ‌در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسیده و به زودی در صحن خانه ملت مورد بررسی قرار می گیرد.

دیگر نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: افراد با تجربه باید در اتاق های فکر به کار گرفته شوند و مدیریت اجرایی باید به جوان های پویا و با انگیزه واگذار شود. 

سید «مهدی مقدسی» افزود: مسائل و مشکلات جوانان گسترده است و دولت و مجلس باید زمینه حل مشکلات و استفاده بیشتر از این قشر را فراهم کنند. 

وی ادامه داد: محیط جامعه باید برای جوانان با نشاط و شاداب باشد و با اقداماتی که مانع شادی کنترل شده جوانان می شود، باید برخورد جدی شود. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: صدا و سیما نیز باید برنامه های شاد و بانشاط را جایگزین برنامه ها و سریال های تکراری کند.

مقدسی ادامه داد: طرح تفکیک وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطرح و به زودی به صحن آورده می شود. 

وی بیان کرد: در صورتی که این طرح به تصویب مجلس شورای اسلامی هم نرسد، قوانین وزارت ورزش و جوانان مورد بررسی قرار گرفته و نسبت به کارایی هر چه بیشتر این وزارتخانه اقدام می شود. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب قانون تفکیک وزارت ورزش و جوانان و ایجاد سازمان ملی جوانان زیر نظر ریاست جمهوری، سایه سنگین اعتبارات ورزشی از روی این بخش برداشته می شود. 

نماینده مردم شازند نیز گفت: طرح استفاده از جوانان در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی مطرح و اجرایی شد. 

«علی ابراهیمی» افزود: واردات محوری نیازمند تغییر نگرش است. 

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: 20 درصد از اعتبارات وزارت ورزش و جوانان مربوط به حوزه جوانان است که مدیرکل ورزش و جوانان باید نسبت به این مهم توجه ویژه داشته باشد. 

«محمد حسینی» افزود: معرفی نیازهای جوانان و شناخت روحیات و تمایلات این قشر از جامعه مهمترین هدف ایجاد سمن ها است که در صورت بهره گیری از این ظرفیت مردمی در بسیاری از هزینه های جاری دولت صرفه جویی می شود. 

وی اظهار داشت: سمن ها می توانند با بهره گرفتن از تفکر و سرمایه های عظیم مردمی به خصوص نخبگان در حوزه تولید فکر و اندیشه های خلاقانه در بخش های مختلف فرهنگی، ورزشی و اقتصادی جامعه نقش آفرینی کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز گفت: پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم، 12 سمن به صورت نیمه فعال در این استان وجود داشت اما اکنون 57 سمن فعالیت می کنند و 20 سمن دیگر نیز به زودی مجوز فعالیت دریافت می کنند. 

«عابد حقدادی» افزود: در سال ۹۷ تمامی ۱۰ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با مصوبات مناسب و برگزاری ۸۳ جلسه در شهرستان برگزار شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته ۳۲ طرح از سوی سمن ها ارائه شد که با بضاعت اداره‌ کل ورزش و جوانان عملیاتی و حدود ۲۳۰ کارگاه آموزشی در حوزه ازدواج و مبانی تعالی خانواده برگزار شد. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها