Portal_background_image

استاندار: جوانمردي و ايثار ويژگي ممتاز ناجيان غريق است

آقازاده استاندار مرکزی در گردهمایی ناجیان غریق استان که با حضور رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه اراک برگزار شد، گفت: جوانمردی ، ایثار و فداکاری ویژگی ممتاز ناجیان غریق است .

استاندار مرکزی اظهار کرد:  ورزش  نجات غریق و غواصی وجه تمایزی نسبت به  دیگر فعالیت‌های ورزشی در کشور حتی در جهان دارد و آن نجات انسان‌ها است که خود  نوعی فداکاری، ایثار و گذشت به شمار می رود که در دیگر ورزش ها دیده نمی شود.

وی ادامه داد: در کنار ایجاد روحیه نشاط و شادابی و قهرمانی، روحیه پهلوانی و جوانمردی ایثار و فداکاری که نشات گرفته از اعتقادات دینی است در ورزش کشورمان نیز به چشم می خورد.

وی گفت:  با توجه به گرمای هوا و اشتیاق به شنا باید تمهیداتی اندیشیده شود تا نفرات کمتری قربانی منابع آبی باشند.

آقازاده افزود: تدابیر لازم برای کاهش تلفات غرق شدگی در استان انجام شده و فعالان این بخش اقدامات خوبی را تدارک دیده‌اند.

استاندار مرکزی گفت: این استان مرز آبی ندارد ولی ناجیان غریق در آبگیرها و رودخانه‌های متعدد استان به وظیفه خود به خوبی عمل می‌کنند.

آقازاده افزود: در سه ماه اول امسال تعداد غرق شدگان استان بالا است که با توجه به بارش‌های مطلوب بهاره که بعد از ۲۰ سال خشکسالی آبگیرها و بندهای استان پر آب کرده باید فضای امن شنا را ایجاد کرد.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: شمار غرق شدگان کشور با تلاش فعالان نجات غریق در منابع آبی پارسال ۲۵ درصد کاهش یافت.

نوری افزود: ارزیابی آمارها در این مدت بیانگر آن است که غرق شدگان در استان مازندران از ۶۳ نفر به ۴۷ نفر و استان گیلان نیز از ۴۵ به ۳۲ نفر رسیده و تلاش ناجیان برای کاهش شمار افراد ناآشنا به فن شنا است.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران گفت: در هشت سال گذشته ۶۴ هزار نفر در منابع ابی مختلف کشور توسط ناجیان از غرق شدگی نجات یافتند.

نوری افزود: در آبگیرها و سدهای استان مرکزی امسال هشت نفر غرق شده‌اند که  لازم است طبق وظایف فدراسیون ساماندهی منجیان برای اماکن آبی انجام شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها