Portal_background_image

جلسه کمیته حمایت از بیماریهای خاص استان برگزار شد

صبح دیروز جلسه کمیته حمایت از بیماران خاص استان به ریاست معاون محترم سیاسی،امنیتی واجتماعی وباحضور هاشمی رئیس بنیاد اموربیمارهای خاص کشور در محل استانداری برگزار گردید.

حسن بیگی در این جلسه بالا بودن هزینه های دارو و درمان ،کمبود فضای فیزیکی در بخشهای بیماران خاص بالاخص دیالیز،نداشتن بخش دیالیز در کلیه شبکه ها ، مشکلات تغذیه صحیح و کامل بیماران و ... از مهمترین مشکلات استان می باشد . رئیس کمیته حمایت از بیماران خاص استان توجه جدی مسئولین به اهداء عضو در جامعه و فرهنگ سازی در این خصوص از طریق رسانه ها و افزایش بخشها و تجهیزات دیالیز ، افزایش بخش و تخت جهت بیماران سرطانی ، تحت پوشش قرار دادن بیماریهای آلزایمر، پیوند کبد، صرع، سرطان و دیابت و ام اس در قانون حمایت از بیماران خاص ، پر رنگ نمودن و حمایت جدی از سازمانهای مردم نهاد به ویژه در عرصه بیماریهای خاص و ... را از مهمترین راهکارها و پیشنهادات رفع این مشکلات دانست.

در ادامه هاشمي نيز به اقدامات انجام شده توسط بنياد امور بيماريهاي خاص كشور پرداخته و تاكيد نمود: علي رغم اقدامات خوبي كه در اين حوزه انجام شده است اما به هيج وجه اين اقدامات در شان ملت ايران نبوده و بايستي با استفاده از امكانات موجود و مديريت مطلوب منابع به رفع مشكلات حوزه هاي مختلف خصوصا حوزه سلامت بپردازيم.

در این دیدار مقرر شد تفاهم نامه ای بین استانداری ، دانشگاه علوم پزشکی استان و بنیاد امور بیماریهای خاص کشور در راستای ارتقاء وضعیت بیماران خاص استان منعقد گردد.

فتح آبادی دبیر کمیته حمایت از بیماریهای خاص استان نیز گزارشی از وضعیت موجود در حوزه بیماران خاص و مسائل و مشکلات و راهکارهای این حوزه ارائه نمود.

ضمنأ مدیران عضو کمیته مذکور و تعدادی از سازمانهای مردم نهاد نیز گزارشی از اقدامات و مشکلات موجود در این حوزه را بیان نمودند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها