Portal_background_image

جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان به ریاست استاندار مرکزی برگزار شد

چهل و چهارمین جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان به ریاست استاندار مرکزی و با حضور مشاور وزیر و معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور به مناسبت برگزاری اولین هفته فرهنگی در شهرستان زرندیه تشکیل شد.

محمدحسین مقیمی اظهار کرد: ما مسئولیت داریم در همه شهرستانهای استان چه برخوردار و چه غیر برخوردار زمینه را برای تحصیل دانش آموزان مهیا کنیم.

وی افزود: باید با برنامه ریزی و تلاش سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین تصمیم گیری برای رفع مشکلات بکوشیم.

مقیمی تصریح کرد: باید در این زمینه مباحث و مسائل مشخص شود و برای آنها راهکار مشخصی ارائه شود.

رضا محبوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه جامعه یک موجود زنده است، اظهار کرد: موجود زنده علاوه بر جسم خود و آنچه که برای تداوم حیات جسمی نیاز دارد به روح و تعالی معنوی نیز نیازمند است و تنها از نظر جسمی یک موجود متعالی نیست.

وی ابراز کرد: این موجود زنده باید توسط متخصصان فرهنگی رشد یافته و به تعالی برسد و سرمایه های اجتماعی و فرهنگی باید تقویت شود چرا که باعث می شود عناصر اصلی اعتماد و مشارکت در جامعه رشد پیدا کند تا این موضوع زمینه ساز فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری شود.

محبوبی بیان کرد: علی رغم همه کوشش ها و تلاش ها در تمامی شاخص ها رشد داشته ایم اما از نظر حیات فرهنگی و اجتماعی دچار عقب ماندگی هستیم و در جهت رشد و توسعه آن باید بیش از پیش تلاش کنیم.

مشاور وزیر و معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور افزود: شرط لازم برای توسعه و پیشرفت این است که به رشد فرهنگی و اجتماعی به صورت بهینه پرداخته شود که مادیات، سخت افزارها و زیر ساخت ها فراهم شده اما به لحاظ اجتماعی و فرهنگی و انتقال هنجارها و اخلاقیات به نسل جدید باید تلاش ویژه خود را بکار بگیریم و موفق تر عمل کنیم.

محبوبی ابراز کرد: باید به طور جدی به مسایل فرهنگی توجه کرد و مسایل موجود در این حوزه را شجاعانه تحلیل نمود.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان نیز مطالبی را درخصوص شاخص های فرهنگی و اجتماعی شهرستان زرندیه در مقایسه با استان و کشور ارائه کرد و فرماندار نیز درخصوص برگزاری اولین هفته فرهنگی در این شهرستان سخنانی بیان نمود.

گفتنی است سند توسعه فرهنگی استان مرکزی در چهل و دومین جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی با 654 برنامه برای 36 دستگاه و نهاد متولی حوزه فرهنگی تصویب شد که برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ها یکی از محوری ترین برنامه های مندرج در سند مذکور بود و در این راستا اولین هفته فرهنگی در شهرستان زرندیه از تاریخ 12 تا 18 مهر ماه سال جاری برگزار می شود که تمرکز زدایی و معطوف نمودن نگاه ها به سوی شهرستان ها، ارتقاء هویت ایرانی و اسلامی، تقویت همبستگی و انسجام ملی و منطقه ای، برگزاری بزرگداشت و نکوداشت مفاخر و ... از اهداف برگزاری این هفته است.

همچنین از جمله مهمترین برنامه های این هفته برگزاری نمایشگاه، بزرگداشت مفاخر، اجرای موسیقی و بازی های بومی و محلی، برگزاری یادواره شهدا، برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و ... است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها