Portal_background_image

با حضور استاندار جلسه هماهنگي كنفرانس ملي سامانه اطلاعات مكاني در صنعت آب و برق برگزار شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در اولین جلسه هماهنگی استانی چهارمین کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی در صنعت آب وبرق که در محل استانداری برگزار شد، بر تلاش و همکاری مجموعه مدیران استانی به ویژه حوزه انرژی،برق و آب در برگزاری مطلوب این کنفرانس تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تفاوت و برتری های برگزاری  این کنفرانس نسبت به سه کنفرانس گذشته باید ملموس باشد، گفت: همه باید کمک کنند تا این کنفرانس و دیگر رخدادها در نوع خود به بهترین نحو در استان برگزار شوند و بهترین نتیجه را داشته باشند و باید روی این مسئله جدی باشیم.

استاندار مرکزی گفت: باید با برگزاری نمایشگاه های جانبی در کنار این کنفرانس مزیت ها، برجستگی ها و استعدادهای استان که مرتبط با این حوزه هستند را معرفی کنیم و از این فرصت استفاده نمائیم.

زمانی قمی گفت: در راستای اجرای مطلوب این کنفرانس ستادی تشکیل و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بعنوان مسئول این ستاد معرفی می شود و کمیته هایی نظیر کمیته اقامت و پشتیبانی،ترافیک و به ویژه کمیته ارتقا محتوا و ... تشکیل شود.

وی ادامه داد: با تشکیل کمیته ارتقا محتوا کیفیت محتوائی این کنفرانس نیز مورد توجه قرار می گیرد که مسئولیت این کمیته باید به دانشگاهها سپرده شود .

زمانی قمی  شهامت و جسارت مدیران را از شروط پیشرفت و ترقی هر منطقه عنوان کرد و گفت: وقتی مدیری برای اجرای یک کنفرانس ملی جرات و جسارت می کند و پا به عرصه می گذارد این اقدام او عملی ارزشمند است که دیگر مدیران نیز باید این امر را سرلوحه خود قرار دهند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت یوم الله سیزدهم آبان گفت: با توجه به سه واقعه مهمی که در 13 آبان رخ داده است این روز بخشی از تاریخ کشور ما ایران سربلند است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز گفت: زیر ساخت داده های مکانی SDL، بسترهای IT در پیاده سازی GIS، آموزش و فرهنگ سازی SDL و GIS، کاربرد های سامانه اطلاعات مکانی GIS، بررسی اثرات اقتصادی به کارگیری SDL و GIS، تجربیات و دستاوردهای موفق SDL و GIS در ایران و جهان از محورهای اصلی این کنفرانس خواهد بود.

محمد الله داد، ارایه اطلاعات به منظور توسعه و اصلاح وضعیت جاری شرکت و پیش بینی وضعیت آینده، ارایه اطلاعات مکانی مرجع به سایر سازمان ها به منظور مدیریت بهینه امور و جلوگیری از تداخل فعالیت ها را از مزایای به کارگیری GIS در صنعت برق برشمرد.

وی افزود: سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) یک ابزار قدرتمند در مشاهده پذیر کردن شبکه توزیع برق است.

الله داد، بهبود عملکرد سیستم توزیع برق، افزایش بهره برداری، طراحی مناسب و آینده نگری صحیح، را از اهداف عمده به کارگیری سیستم جامع اطلاعات مکانی (GIS) عنوان کرد.

وی توضیح داد: نرم افزار GIS یک ابزار قدرتمند در اختیار مهندسان قرار می دهد تا بتوانند با استفاده از مشاهده حالت ترکیبی استاتیک و دینامیک شبکه بهترین تصمیمات را برای طراحی و بهره برداری شبکه اتخاذ کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروق برق استان مرکزی نیز گفت: برای مشارکت در این برنامه ملی 1000 نفر از خارج استان و 300نفر از استان مرکزی اعلام آمادگی کرده اند.

گفتنی است چهارمین کنفرانس ملی Gis کاربری سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت، آب و برق 14 و 15 شهریورماه سال آینده در دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزار می شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها