Portal_background_image

جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري با حضور استاندار برگزار شد

دهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی با حضور استاندار برگزار شد.


در این جلسه گزارش بانک‌های عامل در خصوص ابلاغ اعتبارات تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال 91قرائت شد؛ همچنین آخرین عملکرد اعتبارات قرض الحسنه مشاغل خانگی و خود اشتغالی سال 90 توسط بانک‌های عامل و اشتغال های ایجاد شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان در سال جاری بررسی و هر یک از دستگاههای اجرایی مکلف شدند کلیه اشتغال هایی که در حوزه آنها ایجاد شده است را در سامانه رصد که یک سامانه ملی است و به کل کشور ابلاغ شده، ثبت و ضبط کنند.

علی‌اکبر شعبانی فرد استاندار در این جلسه ضمن تاکید بر ثبت آمار مجوزهای صادر شده حوزه اشتغال در سامانه ملی رصد ظرف یک هفته آتی توسط دستگاههای اجرایی، گفت: صدور مجوز به تنهایی دلیل بر ایجاد شغل نیست و ملاک تعیین شغل، شغل پایدار است.

شعبانی فرد با اشاره به راه اندازی واحدهای صنعتی مسئله‌دار از محل اعتبارات بنگاههای اقتصادی زودبازده و کارآفرین، خاطرنشان کرد: ظرف 10 روز آینده آن دسته از صنایعی که می‌توانند از تسهیلات متمرکز استفاده کنند را احصا کنید.

وی گفت: در شرایطی که نظام سلطه بر کشورمان فشار وارد می آورد، با این وجود دولت شرایط لازم را برای مملکت فراهم کرده است.

شعبانی فرد با اشاره به تخصیص 10 میلیارد تومان اعتبار به حوزه اشتغالزایی صنعت فرش و با تاکید به توسعه این بخش، افزود: باید نسبت به رونق بازار صنعت فرش، کیفیت و کمیت آن توجه و تلاش کرد.

در ادامه این جلسه ناصر شیخی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به صدور بیش از 18 هزار مجوز اشتغال مشاغل خانگی تا کنون افزود: تعداد 6 هزار و 228 نفر با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.

 وی گفت: 87 درصد از اعتبارات اشتغالزایی استان در حوزه مشاغل خانگی جذب شده است.

شیخی ادامه داد: در سال جاری 25 میلیارد تومان در حوزه خود اشتغالی و 32 میلیارد تومان در حوزه مشاغل خانگی به استان ابلاغ شده است.

وی خاطر نشان کرد: 550 طرح تا به امروز به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که طی هفته‌های آینده پی گیری و اعتبارات استان را جذب می کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: تعداد هشت هزار از این مجوزهای صادر شده عملیاتی شده‌اند که بیش از پنج هزار از این مجوزها مربوط به زنان است.

گفتنی است، در این جلسه هفت طرح از محل مانده اعتبارات بنگاههای اقتصادی زودبازده و کارآفرین با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد و 200 میلیون تومان با عاملیت بانکهای ملت، صادرات و تجارت در حوزه کشاورزی، صنعت و صادرات مصوب شد.

همچنین دو طرح نیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مصوب شد که با پرداخت تسهیلات مقرر شد در 22 بهمن ماه سال جاری دو شرکت بزرگ با اشتغالزایی سه هزار نفر به صورت مستقیم افتتاح شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها