Portal_background_image

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با حضور استاندار مرکزی و قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان صبح امروز با حضور استاندار مرکزی و قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در محل استانداری برگزار شد.

محمد حسین مقیمی در این جلسه گفت: معضل مواد مخدر ریشه در واردات خارجی و همچنین تولیدات داخلی دارد که باید در این خصوص جدای از مباحث انتظامی و قضایی مباحث اجتماعی و فرهنگی نیز در جهت کاهش آن مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید اقداماتی نظیر کارهای فرهنگی، اجتماعی، اشتغالزایی و فن آموزی صورت بگیرد که معتادان پس از دوران درمان دوباره به سمت اعتیاد کشیده نشوند.

مقیمی گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در ارتباط با کشف و برخورد با قاچاقچیان تلاش خوبی از خود نشان داده است و دستگاه قضائی با رعایت اعتدال نسبت به صدور احکام در حوزه مواد مخدر در استان اقدام نموده است.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این جلسه گفت: محور اولیه کار ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتماد سازی و مشارکت جوئی می باشد.

وی افزود: در حوزه مشارکت اجتماعی نیازمند افزایش اعتماد مردم هستیم که می تواند پیوند ها را محکم تر نماید و پیوند مسئولان با مردم در حوزه مبارزه با مواد مخدر یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب ها و بازگشت به اعتیاد است.
 

علیرضا جزینی پیشگیری از شیوع مواد مخدر در جامعه را اولین اولویت کاری این ستاد عنوان کرد و گفت: بر این اساس سند جامع پیشگیری، تدوین شده که 40درصد افراد جامعه را پوشش خواهد داد.
 

گفتنی است در این جلسه دبیر جدید شورای هماهنگی مواد مخدر استان معارفه شد و از اقدامات سردار ملکی نیز تقدیر و تشکر بعمل آمد و اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر استان به بیان نظرات،مسائل و مشکلات پرداختند .

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها