Portal_background_image

جلسه ستاد برگزاری مراسم 13 آبان به ریاست استاندار مرکزی برگزار شد

جلسه ستاد برگزاری مراسم 13 آبان صبح امروز به ریاست مقيمي در محل استانداری  برگزار شد.

محمدحسین مقیمی استاندار مركزي با بیان اینکه روز سیزدهم آبان هر سال یادآور سه حادثه مهم و تأثیر گذار در تاریخ انقلاب اسلامی بوده و می باشد، اظهار کرد: از ویژگی های 13 آبان امسال، تقارن این روز بزرگ با بزرگترین روز درس آموز عزت، شرف و آزادگی و حق طلبی و ایستادگی در برابر ظلم و استکبار یعنی عاشورای حسینی است.

وی بیان کرد: با نگاهی فرصت محور می توان این تقارن را به عنوان فرصتی ارزنده در راستای انتقال روح قیام حسینی در زمان حاضر و تطبیق پیروی امام حسین(ع) با استکبار ستیزی مورد استفاده قرار داد.

استاندار مرکزی گفت: برگزاری این روز در 13 آبان ماه سال جاری و همزمان با روز عاشورای حسینی، نیازمند برقراری نظم و امنیت بیشتر و انجام کار تبلیغی، توجیهی و ترویجی است که فرمانداران باید به این موضوع توجه داشته باشند.

مقیمی با اشاره به سیاست های مراسم 13 آبان سال جاری، ابراز کرد: بهره گیری از بستر یوم الله 13 آبان به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم دانش آموزان شهید و اهمیت احساس مسئولیت و ارتقای سطح دانش و آگاهی این قشر آینده ساز، تأکید بر حضور آگاهانه مردم به ویژه دانشجویان و دانش آموزان و عموم جوانان در عرصه استکبار ستیزی و شناخت هر چه بیشتر رفتارهای مستکبرانه آمریکا و هم پیمانان غربی و عربی آن، بصیرت افزایی حسینی و ترویج فرهنگ اسکتبار ستیزی و تقویت بیداری اسلامی در کشورهای جهان اسلام و ... از جمله این سیاست ها است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه این ستاد با بهره گیری از کمیته هایی کار برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای مراسم را عهده دار خواهد بود، ادامه داد: شش کمیته شامل کمیته اجرایی مراسم با مسئولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، کمیته دانشجویی با مسئولیت بسیج دانش آموزی، کمیته دانش آموزی با مسئولیت اداره کل آموزش و پرورش، کمیته طلاب و روحانیت با مسئولیت مرکز مدیریت حوزه های علمیه، کمیته ویژه هیأت های مذهبی با مسئولیت اداره کل تبلیغات اسلامی و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی با مسئولیت اداره كل صدا و سیما، مسئولیت برگزاری آیین گرامیداشت 13 آبان را بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: ستاد های شهرستانی نیز با راهبری فرمانداران و با حضور اعضا متشکل از ادارات تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، فرماندهی سپاه، فرماندهي انتظامی، دفتر امام جمعه، بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهرداری، رؤسای دانشگاه ها، مسئولین تشکل های دانش آموزی و دانشجوئی و... باید فعال شوند و تمام تلاش برای برگزاری هر چه با شکوهتر یوم الله 13 آبان به کار گرفته شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها