Portal_background_image

وزير اقتصاد مطرح كرد: جلب ۱۲ ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در سال95

طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه مراسم افتتاح پنجره واحد ساختمان مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی که با حضور رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و استاندار برگزار شد، گفت: در سال گذشته 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جلب شد در حالیکه هدفگذاری ما برای سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار بود.

طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در ایام پس از برجام در طول سال گذشته تا کنون، ما تفاهم نامه هایی به ارزش ۵۰ میلیارد دلار برای جذب فاینانس امضا کرده ایم که در مراحل نهایی کار قرار دارد.

طیب نیا گفت: در شرایط پس از برجام، هم اکنون ما در مرحله ای هستیم که می توانیم برخلاف گذشته، قرارداد هایی با شرایط کاملا استاندارد و با دست بالا با کشورهای صاحب سرمایه و تکنولوژی ببندیم.

گفتنی است، مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی از سال ۱۳۸۹ راه اندازی و در طول دولت یازدهم موفق به جذب ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جدید شده است.

در این مرکز همچنین خدمات پنجره واحد ۱۹ دستگاه اجرایی ذیربط صدور مجوزهای مختلف سرمایه‌گذاری استان مرکزی نیز استقرار یافته اند.

عمده سرمایه گذاری های خارجی استان مرکزی در حوزه صنایع شیمیایی و پتروشیمی، فلزی، ساختمان، مواد غذایی و معادن بوده است.سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها