Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي جشنواره منطقه اي اختراعات رويش در اراك گشايش يافت

زمانی قمی استاندار مرکزی در حاشیه آئین افتتاح پنجمین جشنواره منطقه ای اختراعات رویش که با حضور مشاور بنیاد ملی نخبگان کشور در دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد، گفت: شرکتهای دانش بنیان رهیافتی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  بنیاد ملی نخبگان حرکتی امید بخش برای جمع کردن مغزهای متفکر و همچنین اختراعات را دنبال می کند که این اقدام نقش موثری در شکل گیری شرکت های دانش بنیان دارد.

وی بیان کرد: ایجاد شرکتهای دانش بنیان در تولید نقش موثری ایفا می کند و باعث ایجاد رونق اقتصادی می گردد و این همان مسیری است که در اقتصاد مقاومتی مورد تاکید است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: هدف و تاکید بنیاد ملی نخبگان که توسط دولت اداره می شود بر بهره گیری از مغزهای متفکر، دانش و شرکتهای دانش بنیان است.

اردوخانی  مشاور بنیاد ملی نخبگان کشورنیز گفت: تکیه بر اختراعات نوین و تحقق ایده پردازی تا عمل به عنوان شعار دولت تدبیر و امید تعیین شده و در راستای اقتصاد مقاومتی پیگیری می شود.
وی ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان کشور برای کمک به مخترعان کشور و تحقق شعار دولت تدبیر و امید و کیفی سازی اختراعات، تغییراتی را در آیین نامه اختراعات ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: در آیین نامه جدید ، حذف نگاه کمی و ایجاد زیر ساخت های مناسب و توانمند سازی مخترعان دیده شده است و آنان می توانند پس از یک سال با ایجاد شرکت و تکمیل اختراع خود به سطح دو ارتقا یابند.
مشاور بنیاد ملی نخبگان کشور بیان کرد: رونق بخشیدن به اقتصاد، انگیزه بخشیدن به جوانان، شناسایی اختراعات برگزیده، تسهیل در مسیر حرکت آنان برای رسیدن به محصول های دانش بنیاد، تبدیل نوآوری به ثروت، اعطای سطح سه به مخترعان برگزیده و ایجاد زمینه حمایت مالی غیر مستقیم مالی بنیاد ملی نخبگان برای ایجاد شرکت های دانش بنیان از جمله اهداف برگزاری جشنواره منطقه ای رویش است.
اردوخانی افزود: اعطای تسهیلات به همه نخبگان و مستعدان برتر کشور با نگاه واحد و قانونمند برای پرهیز از اعمال سلیقه شخصی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ها است.
وی ادامه داد: مخترعان می توانند با شرکت در این جشنواره ها اختراعات خود را در رقابت سالم مورد ارزیابی قرار دهند و در صورت تایید و انتخاب هیات داوران به رتبه اختراع سطح سه دست یافته و از تسهیلات بنیاد نخبگان بهره مند شوند.
مشاور بنیاد ملی نخبگان کشور بیان کرد: اعطای جایزه، پشتیبانی مالی برای تکمیل اختراع و مستند سازی، ارائه خدمات مشاوره ای و فن آورانه برای شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی، استقرار در پارک های علم و فن آوری، تاسیس شرکت مرتبط با اختراع و کمک برای ارتقا به سطح دو اختراعات از جمله حمایت های بنیاد ملی نخبگان است. 
اردوخانی افزود: همچنین دانشجویان با شرکت در این نمایشگاه ها و دریافت اختراع سطح سه می توانند از جایزه های تحصیلی بهره مند شوند.
وی ایجاد شرکت دانش بنیان را یکی از حمایت های انحصاری بنیاد نخبگان کشور اعلام کرد و گفت: این بنیاد آمادگی دارد تا برای نخبگان با ارائه تسهیلات مختلف شرایطی را فراهم کند که این افراد بتوانند اختراعات خود را در سطح ملی و بین المللی تجاری سازی کنند.
مشاور بنیاد ملی نخبگان کشور گفت: این تسهیلات با هدف عرضه و ارائه محصولات واقعی فن اوری به بازار های داخلی و خارجی و ایجاد ارزش افزوده برای مختراعان کشور انجام می شود.

رییس دانشگاه صنعتی اراک  نیز در حاشیه این جشنواره گفت: این جشنواره با حضور 120 مخترع از چهار استان مرکزی، اصفهان، چهارمحال بختیاری، قم و 16 استان دیگر به مدت دو روز در دانشگاه صنعتی این استان برگزار می شود.

دکتر محسن نجفی افزود: از مجموع 20 استان کشور حدود 200 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که در پایش های اولیه 90 اثر که قابلیت تجاری سازی داشتند به پنجمین جشنواره منطقه ای رویش راه یافتند.
وی ادامه داد: به اختراعات انتخاب شده در این جشنواره از طرف بنیاد ملی نخبگان کشور رتبه اختراع سطح سه اعطا می شود.
رییس دانشگاه صنعتی اراک گفت: این جشنواره با هدف شناسایی اختراعات با قابلیت تجاری سازی، تسهیل حرکت اختراعات به سمت محصولات دانش بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل فکر به ثروت برگزار شده است.
نجفی افزود: جشنواره منطقه ای اختراعات رویش با همکاری دانشگاه های استان، واحدهای صنعتی استان، استانداری مرکزی و تعدادی از دستگاه های اجرایی استان برگزار شده است.

گالری تصاویرسرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها