Portal_background_image

با حضور استاندار جشنواره خيرين مدرسه ساز استان برگزار شد

حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان مرکزی که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: 35 درصد از مدارس کشور با مشارکت خیران مدرسه ساز ایجاد شده است.

محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد: با استقبال خیران مدرسه ساز، امسال پیش بینی می شود که ضریب مشارکت مردمی در ساخت مدارس به 37 درصد برسد.

وی ادامه داد: ساخت مدارس خیر ساز از 19 سال پیش در کشور کلید خورد و اولین مدرسه خیر ساز توسط امام خمینی(ره) انجام گرفت.
رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور بیان کرد: خیران هر سال با مشارکت و حضور گسترده تر در ساخت و تجهیز مدارس حضور داشته اند به گونه ای که 600 هزار خیر در داخل کشور و یک هزار خیر در خارج مرزها در امر مدرسه سازی فعالیت دارند.

وی گفت: مدرسه‌سازی بستری برای ارتقای سطح علمی و رشد روزافزون تولیدهای علمی است که باید حضور مردم در این عرصه تقویت شود.

حافظی با یاد آوری سهم مهم دانش آموزان در زمینه مدرسه‌سازی در کشور گفت: 126 هزار و 112 قلک پارسال در استان گلستان توزیع شد و مدرسه جوانان این استان با کمک های دانش آموزی ساخته شده است.

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با یادآوری آغاز جشنواره خیرین مدرسه ساز از 15 اردیبهشت تا یازدهم خرداد هر سال، افزود: امسال این جشنواره در 31 استان و 551 مدرسه اجرا شده است.

گفتنی است در این آیین مدیرکل آموزش و پرورش استان  نیز مطالبی را بیان کرد و از خیران مدرسه ساز استان مرکزی با اهدای لوح تقدیر شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها