Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: جذب سرمايه گذار و تقويت صادرات دو اولويت مهم استان در سال آتي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با اعضای کمیسیون های اتاق بازرگانی استان ، گفت: جذب سرمایه گذار و تقویت توان صادراتی دو اولویت مهم استان در سال آینده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تسریع و تسهیل در جذب سرمایه گذار و افزایش صادرات با هماهنگی بخش خصوصی و دولتی، افزایش اشتغال و درآمدهای اقتصادی را برای این استان به همراه دارد.

وی ادامه داد: مدیریت ارشد استان و تیم اقتصادی استانداری مرکزی رفع مشکل اقتصادی استان را در دستور کار خود قرار داده و معتقد هستند که ایجاد اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی، تاثیر مهمی در رفع سایر مشکلات بخش های دیگر دارد.

آقازاده عنوان کرد: تمرکز تیم مدیریتی استان مرکزی بر رونق اقتصاد و تامین رفاه و معیشت عمومی شهروندان است.

وی ادامه داد: از ارتباطات لازم و تعامل با بدنه دولتمردان و مسئولان اجرایی کشور در جهت پیشبرد اهداف متعالی توسعه در استان بهره گیری می شود.

استاندار مرکزی ایجاد هماهنگی بخش خصوصی و دولتی را کلید رفع مشکلات اقتصادی، افزایش صادرات در استان دانست و افزود: برای هماهنگی هرچه بیشتر این بخش ها نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولتی باید به صورت مرتب برگزار و مصوبات آن به صورت دقیق پیگیری شود.

آقازاده  با توجه به شرایط اقتصادی کشور صادرات یک میلیارد دلار از استان را اقدامی مهم دانست و افزود: با افزایش هماهنگی بخش خصوصی و دولتی، هدفگذاری صادرات تا مرز یک و نیم میلیارد دلار برای سال آینده دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: تیم اقتصادی استان باید با نگاه کارشناسانه دلیل اجرایی نشدن مصوبات این شورا را بررسی و نسبت به رفع موانع موجود اقدام کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با تحقق مصوبات این شورا، 50 درصد مشکلات سرمایه گذاری و صادرات در استان برطرف می شود.

آقازاده گفت: امسال مجوز تولید 400 مگاوات برق خورشیدی با یک هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار صادر شده است و با سرمایه گذاری رنو و واحدهای سیکل ترکیبی در استان، زمینه افزایش صادرات تا مرز یک و نیم تا 2 میلیارد فراهم شده است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: ناهماهنگی های دستگاه های اجرایی استان با نگاه کارشناسی و تغییر نگرش در نحوه خدمات رسانی بهینه مرتفع می شود.

وی گفت: رفع ناهماهنگی بین دستگاه های اجرائی و تسهیل در صدور مجوزها نقش مهمی در رونق تولید و ایجاد اشتغال دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشسست گفت: مسئولان اقتصادی استان باید با پرهیز از شعار، اجرای طرح هایی با افزایش درآمد اقتصادی و صادرات برای استان را در دستور کار خود قرار دهند.

 فرخی افزود: استان مرکزی از ظرفیت های گسترده ای در حوزه تولید و صادرات برخوردار است که با هماهنگی بین بخش های مختلف دولتی و خصوصی و بارور سازی این ظرفیت ها می توان زمینه افزایش صادرات و جذب سرمایه گذار برای استان را فراهم کرد.

وی ادامه داد: شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی فرصتی برای رفع موانع و مشکلات حوزه صادرات است و باید با اجرای مصوبات پیش بینی شده، زمینه رفع مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان استان را فراهم کرد.

گفتنی است کمیسیون های مختلف اتاق بازرگانی استان مرکزی نیز در این نشست مشکلات و مطالبات خود را به استاندار این استان ارایه کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها