Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: جذب سرمايه گذار راهبرد موثر در توسعه و عمران روستاها/ 51 ميليارد ريال اعتبار براي توسعه زيرساختهاي خرقان وجود دارد

آقازاده استاندار مرکزی در هستمین سفر به شهرستان زرندیه در نشست با اعضای شوراهای اسلامی روستایی و دهیاران بخش خرقان، گفت: دهیاران با تلاش در جهت جذب سرمایه گذار برای عمران و توسعه روستاها گام های اساسی بردارند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:دهیاران و شورای اسلامی روستاهای این بخش با هماهنگی و بهره گیری از ظرفیت اعتباری موجود در راستای تامین زیرساخت ها، گردشگری و صنایع تبدیلی کشاورزی تلاش کنند.

وی افزود: دولت باید زیرساخت های اولیه و اساسی را تامین کند و منتخبین شوراها و دهیاری ها با بهره گیری از سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای عمران روستا و احیای قنوات اقدامات ویژه ای انجام دهند .

استاندار مرکزی گفت: بخش خرقان زیرساخت های بسیار مناسبی به لحاظ صنایع تبدیلی، باغداری و تولیدات دامی دارد .

وی افزود : وجود بیش از صد هزار دام سبک در بخش خرقان نشان از اوج رونق و پیشرفت یک منطقه از لحاظ کشاورزی و دامداری است .

استاندار مرکزی از پتانسیل های بخش خرقان به اقلیم و جاذبه های گردشگری این منطقه عنوان کرد و گفت : با رونق صنایع دستی و احداث خانه های بوم‌گردی می توان در جذب گردشگر اقدامات مناسبی انجام داد .

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه پنج میلیارد تومان در حساب دهیاری ها وجود دارد ،تصریح کرد : دهیاران باید در تامین زیرساختها ، امکانات بهداشتی و درمانی و پوشش خدمات اینترنتی اقدامات مناسبی انجام دهند تا بتوان از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کرد .

آقازاده ابراز کرد:  بسیاری از روستاهای این بخش به زمان مادها بر می گردد به طوری که می توان به روستای چناقچی علیا که دارای یک کلسیا با قدمت ۳۰۰ ساله است که نشان از زیر ساخت های بسیار قوی و مناسب و قدمت چند صد ساله بخش خرقان دارد .

آقازاده با اشاره به مشکلات منابع آبی این بخش گفت : متاسفانه به دلیل مشکلات کم آبی برخی از روستاهای این بخش با تانکر آبرسانی می شود و با توجه به خشکسالی چند سال اخیر می توان با مصرف بهینه از منابع آبی گامی موثر در این خصوص برداشت .

وی با بیان اینکه بخش خرقان نیارمند یک اقدام جهادی در راستای احداث جاده آسفالت مناسب افزود : نیاز است یک راه ارتباطی با مرکز شهرستان زرندیه و مامونیه احداث کرد و همچنین جاده های روستایی نیز باید مرمت ، بازسازی و روکش شود .

استاندار مرکزی با اشاره به ۲۸ دهیاری بخش خرقان ، گفت : بخشداری خرقان باید در یک اقدامی هماهنگ و منسجم ، در جذب اعتبارات با یک اقدام کارشناسی زیر ساختهای مناسب را در راستای توسعه و عمران روستایی فراهم نماید.

گفتنی است استاندار مرکزی با حضور در بخش محروم خرقان، خانه بهداشت روستای چناقچی  و آشیانه آمبولانس اورژانس 115 روستایی خیرساز روستای دوزج افتتاح شد .استاندار مرکزی از درمانگاه اعلم السلطنه و کلیسای ارامنه روستای چناقچی نیز بازدید کرد . 

حضور در جمع مردم روستای ویدر و بررسی مسائل و مشکلات این روستا ،حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان و دیدار با خانواده معزز شهید عشقی از دیگر برنامه های سفر استاندار مرکزی به شهرستان زرندیه بود.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها