Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: جذب سرمايه گذار راهبرد مهم توسعه خنداب است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مديريت اقتصاد مقاومتی استان و شهرستان خنداب ، گفت: تمرکز و برنامه ریزی در جهت سرمایه گذاری در شهرستان خنداب وظیفه مهم دستگاه های اجرایی ذی ربط در سالجاری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: سهمیه ویژه ای از اعتبارات و تسهیلات بانکی باید برای شهرستانهای کمتر توسعه یافته نظیر خنداب و کمیجان تخصیص یابد.

آقازاده با اشاره به اینکه  سازمان انرژی اتمی با تامین تجهیزات پزشکی برای توسعه بیمارستان خنداب مشارکت فعال دارد، گفت:  دستگاه های دیالیزو اتاق عمل برای این مجموعه درمانی با همکاری افراد خیر تهیه شده است.

وی افزود:  با ساخت و تکمیل این مجموعه درمانی گام های بلندی در راستای محرومیت زدایی و توسعه یافتگی شهرستان خنداب ایجاد خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت: تامین ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از منابع ملی برای ایجاد شهرک پرورش ماهیان زینتی در خنداب پیش بینی شده است.

آقازاده افزود: مرمت ساختمان تاریخی و تبدیل گرمابه به رستوران سنتی از دیگر مصوبات نشست اقتصاد مقاومتی در خنداب است.

وی تصریح کرد:  استخر خنداب به علت کمبود اعتبار به مرحله بهره برداری نرسیده است که در توافق سازمان نوسازی مدارس ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی استان و به همین میزان سازمان نوسازی مدارس تامین می شود.
استاندار مرکزی گفت: مباحث گردشگری، مرکز تفریحی و رفاهی مردم شهرستان خنداب از الزامات کاربردی اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار شهرستان خنداب نیز در این نشست گفت: این شهرستان در ارزیابی انجام شده شاخص‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی بین ۳ تا ۱۰ رتبه بهبود دارد که این مهم نشان از پویایی بدنه اجرایی شهرستان است.
 حاج علی بیگی افزود: این شهرستان در زمینه اشتغال روستایی عملکرد خوبی داشته و توانسته ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته را جذب کند.
وی اظهار داشت: برنامه ریزی مدون در خنداب باعث شده است تا ۳۲۰ نفر در این شهرستان با جذب اعتبارات اشتغال‌زایی مشغول به کار شوند.

فرماندار خنداب با یادآوری خسارت سرمازدگی در خنداب گفت: ۱۰۰ درصد باغات میوه های هسته دار این شهرستان در بهار امسال دچار سرمازدگی شده است.

حاج علی بیگی ادامه داد: کمتر از ۱۰ درصد باغات شهرستان خنداب تحت پوشش خدمات بیمه است و بخش کشاورزی منطقه یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال دچار خسارت شده است.

فرماندار خنداب افزود: برای نخستین بار در این شهرستان ۱۵ هکتار زیر کشت گیاه کینوا رفته که برآورد تولید محصول برای هر هکتار آن ۲ تا ۵ تن است.

حاج علی بیگی افزود: سال گذشته ۲ جشنواره انگور, هلو و شلیل در خنداب برگزار شد که امسال به سبب سرمازدگی باغات میوه های هسته‌دار، ۲ جشنواره انگور، جشنواره گیلاس و آلبالو برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: شهرستان خنداب از داشتن یک مهمانپذیر یا هتل محروم است و تاکنون تنها مجوز ساخت ۲ مجتمع در شهرستان داده شده است.

فرماندار خنداب گفت: این شهرستان استخر برای فعالیت ورزشی جوانان ندارد و پیگیری یک واحد استخر برای جوانان منطقه انجام می شود.

حاج علی بیگی افزود: بارندگی های اخیر موجب شده که انبوهی از رسوبات در رودخانه قره چای جمع شود که لایروبی آن ضروری است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها