Portal_background_image

در ديدار استاندار با رئيس سازمان ميراث فرهنگي كشور تاكيد شد: جذب اعتبار ملي براي مرمت بازار تاريخي اراك

در جلسه راهبردي توسعه گردشگري استان مركزي که با حضور معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي كشور، استاندار،نمايندگان مردم اراك، خنداب و كميجان در مجلس شوراي اسلامي و مديركل ميراث فرهنگي استان در دفتر معاون رييس جمهور برگزار شد، بر پیگیری جذب اعتبار ملی برای مرمت بازار تاریخی اراک تاکید شد.

سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار کرد: در سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی در کنار پیگیری و تلاشهای مجموعه استان برای تخصیص اعتبار جهت مرمت بازار تاریخی اراک، این موضوع از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور نیز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مدیریت ارشد استان مرکزی برای مرمت بازار اراک و همچنین ثبت جهانی این اثر بزرگ مصمم است، گفت: در این راستا بازاریان نیز باید همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند، در بسیاری از شهرها از جمله تبریز مرمت بازار با مشارکت بازاریان انجام شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی نیز اظهار کرد: بازار تاریخی اراک یکی از بناهای شاخص استان مرکزی با آرایه ها و معماری برجسته و سرآمد است که بر اثر برخی بی توجهی هایی که در گذشته صورت گرفته بعضی از سراهای آن در معرض آسیب قرار داشته و صدمه هایی به آنها وارد شده است.    

زمانی قمی افزود: باید با تخصیص اعتبار و مرمت این بازار از ایجاد خسارت های جبران ناپذیر بر بدنه این بنا و اثر تاریخی جلوگیری کرد.

در این نشست مقرر شد برای رفع مشکلات و مرمت بازار اراک اعتباری از سوی استانداری و به همان نسبت از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور در نظر گرفته شود.

در این جلسه که به منظور توسعه گردشگری استان برگزار شد درخصوص مرمت بازار تاریخی اراک، مسجد جامع شهرستان ساوه، کاهش محدوده زیست محیطی طرح گردشگری غار نخجیر دلیجان و افتتاح 12 بازارچه عرضه صنایع دستی در 12 شهرستان استان که تعدادی از این بازارچه ها در برخی شهرستانها به بهره برداری رسیده است ،بحث و تبادل نظر شد و تصمیماتی اتخاذ گردید.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها