Portal_background_image

استاندار: جايگاه شوراها تقويت شود/ حفظ و احياي تالاب ميقان در اولويت است

زمانی قمی استاندار مرکزی در صحن رسمی شورای اسلامی کلان شهر اراک ، گفت: تقویت جایگاه شوراها می تواند گره گشای بسیاری از مسائل باشد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: اینکه در شوراها چه کسانی و با چه سلایقی حضور دارند مسئله ثانویه است، آنچه مهم است اصل تقویت جایگاه این نهاد است که می تواند گره گشای بسیاری از مسائل باشد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه هر کس دل در گروی انقلاب اسلامی و اعتلای ایران داشته باشد  باید برای تقویت جایگاه شوراها تلاش کند، گفت: هر عملی که باعث تضعیف جایگاه شوراها شود باید از آن جلوگیری کرد و با گفتگو برای تقویت این نهاد تلاش نمود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه اگر اراک را شاداب و با نشاط می خواهیم باید تالاب میقان را احیا کنیم، گفت: بحث برداشت های خارج از عرف شرکت املاح معدنی ایران در تالاب میقان اراک ابلاغ شده و فعالیت معدنی این واحد منوط به حرکت در چارچوب قانون است و هر جا احساس شود به تالاب میقان اراک صدمه ای وارد می شود، جلوی فعالیت عمرانی و اقتصادی سد می شود و برای آن تصمیم گیری جدید صورت می گیرد.

وی در خصوص احداث پارک بانوان در کلانشهر اراک،گفت:  احداث این پارک از اقدامات ضروری است که با جدیت حمایت می شود .

استاندار مرکزی تصریح کرد: پارکینگ های جدیدی که در اراک ایجاد شده است باید مورد استفاده مردم قرار بگیرد و پلیس راهنمایی و رانندگی  باید در این راستا همکاری لازم را با شهرداری داشته باشد.

وی با تاکید بر همکاری دستگاههای خدمات رسان با شهرداری اراک، بیان کرد: دستگاه های خدمات رسان باید  قبل از شروع پروژه های عمرانی استانداردهای خود را به شهرداری اعلام کنند و باعث معطل مانده پروژه ها نشوند.

 زمانی قمی با اشاره به اینکه مطالب عنوان شده در این نشست در راستای دفاع از حقوق مردم و کلانشهر اراک بود، گفت: رسیدگی به مسائل و مشکلات شورای اسلامی کلانشهر اراک از تکالیف مهم به شمار می رود و همه باید در راستای تغییر وضعیت کلانشهر اراک به سمت رضایت بخشی تلاش کنیم .

برگزاری نشستی با شهردار اراک و دستگاه های خدمات رسان برای تسریع در عملیات اجرایی طرح ها عمرانی، برگزاری نشست دو ماه اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک با استاندار مرکزی و برگزاری نشست ویژه در خصوص سیستم جدید آتش نشانی اراک برای اعزام به مناطق حادثه دیده از مهمترین مصوبات این نشست بود

  گفتنی است در این نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک و فرماندار اراک نیز سخنانی را بیان نمودند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها