Portal_background_image

استاندار: جانبازان اسوه ايثار، استقامت و پايداري هستند

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با دو جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس در اراک، گفت: جانبازان اسوه ایثار، استقامت و پایداری هستند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران نمونه های عینی غیرت و دلاوری در طول انقلاب و هشت سال دفاع مقدس علیه استکبار جهانی بوده اند و این بازوان پرتوان ولایت فقیه با ایمان سترگ خود طلوع فجر را در پهنه این دیار اسلامی محقق کردند.

زمانی قمی افزود: مسئولان و مردم وظیفه دارند راه و تفکر ایثارگری را در جامعه زنده نگه دارند و فرهنگ شهادت و بصیرت اسلامی را در جامعه گسترش دهند.

وی ادامه داد: عزت و سربلندی کشور مدیون شهامت و آزادگی تمام رزمندگان و ایثارگران به ویژه جانبازان و آزادگان است که ازجان و زندگی خود برای امنیت و اقتدار نظام گذشتند و از تهدیدها در زمان جنگ برای ما فرصت زندگی و تلاش دوباره ساختند.

استاندار مرکزی در این آیین به همراه مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران، مدیرکل روابط عمومی و جمعی از مسئولان استان مرکزی با جانبازان 70 درصد تقی سبزآبادی بزچلویی و مجید نیک پور و خانواده شهید علی نیک پور دیدار و از نزدیک با آنان گفت و گو کرد.

جانباز 70 درصد مجید نیک پور برادر شهید سرافراز علی نیک پور و متولدسال 1342 است که در هشتم آبان ماه سال 61 به مناطق عملیاتی اعزام شد و در تاریخ 17 آذر ماه سال 63 در محل طلائیه بر اثر اصابت ترکش و موج انفجار از ناحیه هر دو پا، دست راست، شکم و هر دو گوش مجروح شد.

جانباز سرافراز 70 درصد تقی سبز آبادی بزچلویی نیز متولد 10 فروردین 1339 است که در تاریخ 18 خرداد سال 61 به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و در تاریخ 30 تیر ماه سال 62 در عملیات والفجر دو در منطقه قصر شیرین به علت برخورد ترکش به نخاع به مقام والای جانبازی دست یافت.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها