Portal_background_image

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي جامعه با نشاط و سالم موتور محرك برنامه هاي توسعه گراست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران شهرستان دلیجان،گفت: جامعه سالم و با نشاط موتور محرک برنامه های توسعه گراست و دولت تدبیر و امید بهبود شاخص های نشاط اجتماعی و سلامت جسمی و روحی را در اولویت کار دارد.

ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: یاس و ناامیدی و آسیب های اجتماعی 2 شاخص بازدارنده و آسیب زا در حوزه سلامت اجتماعی و پیشبرد اهداف کلان و تصمیمات سازنده است و همه تکلیف دارند گفتمان نشاط و زیست سالم را با مشارکت هدفمند ارتقاء دهند. 

وی بیان کرد: آسیب های اجتماعی پیچیده و چند وجهی هستند و همه باید در راستای پیشگیری از آسیب ها و تقویت دامنه خودمراقبتی آگاهانه در سطوح فردی، اجتماعی، خانوادگی و اخلاقی مسئولیت پذیر و کوشا باشند. 

ربیعی اظهارکرد: در شرایط جامعه گذار علل بروز آسیب های اجتماعی متغیر است و ماهیت شناسی پدیده های نوین و رفتارهای حاصل از آن امری مهم و کلیدی در مهار و پیشگیری ازآسیب ها است. 

وی بیان کرد: ضعف در مهارت های زندگی، وجود روزنه های ناامیدی و یاس و در بسیاری موارد خودباوری اندک منشا بسیاری از این اشکال جدید آسیب های اجتماعی است و می طلبد گفتمان تلاش و نشاط در کنار انگیزه محوری و مهارت آموزی در لایه های مختلف جامعه نهادینه شود. 

وی اظهارکرد: نباید جامعه به سمت ناامیدی پیش رود و دولت برنامه هایی برای ایجاد شور و نشاط در جامعه را در دستور کار دارد. 

ربیعی افزود: مجتمع های ورزشی و فرهنگی تاثیر بسزایی در ایجاد نشاط در جامعه کارگری و بازنشستگان سالمند دارند و اعتقاد دولت بر این است که باید دوران سالمندی با کیفیت بالا و بهره وری مطلوب گذرانده شود. 

وی اظهارکرد: تحرک جسمانی مناسب برای همه گروه های سنی باید به فرهنگ تبدیل شود و بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی به عنوان یکی از اقشار زحمتکش باید امکانات مطلوبی برای نشاط، رفاه و ورزش در اختیار داشته باشند. 

فرماندار دلیجان نیز در این آیین گفت: این شهرستان پایین ترین نرخ بیکاری را در استان مرکزی با میزان چهار درصد دارد و 40 هزار نفر در دلیجان تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار دارند. 

محمد کردی افزود: وجود بیش از یک هزار و 500 واحد صنفی و کارگاه تولیدی و صنعتی فعال در دلیجان موجب شده که این شهرستان از مناطق موفق و صنعتی در استان به شمار آید. 

گفتنی است  در ادامه سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی همچنین پایگاه اورژانس اجتماعی شهرستان محلات نیز به بهره برداری رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه به استان مرکزی ضمن بهره برداری از پایگاه اجتماعی شهرستان زرندیه در آیین آغاز عملیات اجرایی کلینیک تخصصی درمان تامین اجتماعی زرندیه شرکت کرد.
اداری احترام به مقام شامخ شهدای شهرستان ساوه، شرکت در نشست شورای اداری استان مرکزی، دیدار با نماینده ولی فقیه و افتتاح چند طرح اجتماعی در خمین، محلات و دلیجان از دیگر برنامه های این سفر بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها