Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان مركزي خبرداد: ثبت نام 147 نفر در انتخابات مجلس شوراي اسلامي و 17نفر در انتخابات مجلس خبرگان رهبري در استان مركزي

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: تاکنون 147 نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی و 17 نفر در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان مرکزی ثبت نام کردند.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان اظهار کرد: از این تعداد 45 نفردر حوزه انتخابیه «اراک کمیجان و خنداب»، 24 نفر در «تفرش، آشتیان و فراهان»، 13 نفر در«محلات ودلیجان»، 28 نفر در«ساوه و زرندیه » ، 26 نفر در شازند و 11 نفر در خمین دواطلب شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی شده اند که در مجموع 14 نفر زن و 133 نفر مرد هستند .
وی اضافه کرد: در پنجمین روز ثبت نام 47 نفر برای کاندیداتوری در این استان اعلام آمادگی کردند که از این تعداد نوزده نفر در حوزه انتخابیه «اراک، کمیجان و خنداب»، پنج نفر شازند،هشت نفر «ساوه و زرندیه» وشش نفر در « تفرش، آشتیان و فراهان» و شش نفر در حوزه انتخابیه« محلات و دلیجان » می باشند.

حسن بیگی افزود: از این تعداد پنج نفر زن و 42 نفر مرد هستند و این در حالی است که در دوره قبل در پنجمین روز 28 نفر دراستان ثبت نام کرده بودند.     
وی گفت: بر اساس تقویم زمانبندی انتخابات مجلس شورای اسلامی، ثبت نام از نامزدهای مجلس شورای اسلامی به مدت هفت روز و تا چهارم دی ماه جاری ادامه دارد.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی ادامه داد: در آخرین روز از مهلت ثبت نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز تاکنون 17نفر درحوزه استان مرکزی نام نویسی کرده اند.
گفتنی است انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان در هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.      
استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی و دو کرسی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری را دارد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها