Portal_background_image

تکمیل طرح های نیمه تمام جهاد کشاورزی اولویت استان مرکزی است

اراک- استاندار گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام و اجرای پروژه های اساسی و زیربنایی جهاد کشاورزی، بایستی در اولویت تخصیص اعتبارات امسال استان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در نشست ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی افزود: با توجه به تخصیص بیش از 910 میلیارد ریال اعتبار امسال در زیر بخش های کشاورزی استان، بایستی طرح های بزرگ و زیربنایی مطابق با نیازها و توانمندی های منطقه تعیین تکلیف شود.

وی اظهار کرد: اجرای طرح های اساسی در حوزه آب و خاک، صنایع تبدیلی نیز باید جایگزین طرح های کوچک، هزینه بر و کم بازده برای افزایش درآمد و ارتقاء بهره وری شود.

استاندار بیان کرد: تعیین تکلیف طرح هایی که به تازگی معرفی شده و آنهایی که از قبل مصوب شده بودند از طریق تشکیل کمیته ای با حضور بانک عامل، نماینده جهادکشاورزی و فرماندار شهرستان مربوطه انجام تا اعتبار مذکور با رعایت اهمیت توزیع شود.

وی توضیح داد: بانک های عامل کشاورزی، سپه، صادرات، توسعه تعاون، رفاه و صندوق حمایت و توسعه بخش کشاورزی طرحها را در راستای ابلاغ اعتبار پیگیری کنند.

وی عنوان کرد: تامین کود بهاره از نکات مهم و اساسی در برنامه ریزی های استان است که باید با همکاری عاملان توزیع شامل تعاون روستایی و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به دست کشاورزان برسد.

استاندار تاکید کرد: 60 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و تعاون روستایی این استان از محل 350 میلیارد ریال سهم صندوق حمایت و توسعه بخش کشاورزی برای خرید کود بهاره پرداخت شود تا در این زمینه کمبودی وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: نظارت بر گندم تولیدی استان و جلوگیری از خروج بی رویه آن در دستور کار امسال و سال زراعی آینده قرار دارد تا مانع از بروز مشکلاتی همچون کمبود و افزایش واسطه گری شود.

شعبانی فرد گفت: بیمه کشاورزان از مهمترین مشکلات پیش روی این قشر است که باید با هم افزایی دستگاه های مربوطه حل شود.

وی یادآور شد: با توجه به منابع آبی موجود در استان و دارا بودن 62 هزار هکتار اراضی گندم آبی میانگین تولید باید افزایش یابد تا محصول با کیفیت داشته باشیم.

استاندار  خواستار نظارت بر آبیاری مزارع با فاضلاب تصفیه شده از سوی آب منطقه ای و جهاد کشاورزی شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها