Portal_background_image

استاندار مركزي خبر داد توليد برق پاك با همكاري سرمايه‌گذار انگليسي در استان مركزي

زمانی قمی استاندار مرکزی در جلسه مرکز خدمات سرمايه گذارى خارجي که در محل استانداری برگزار شد، از سرمایه‌گذاری شرکت انگلیسی (sst) در استان مرکزی در زمینه تولید برق با استفاده از صنعت پاک و سبز خبر داد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست اعضای کارگروه سرمایه‌گذاری و توسعه استان مرکزی که با حضور سرمایه‌گذار انگلیسی شرکت (sst) برگزار شد، اظهار داشت: این شرکت انگلیسی به منظور سرمایه‌گذاری در تولید برق با استفاده از صنعت پاک و سبز و بدون آلودگی اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: حضور سرمایه‌گذار این شرکت در دومین روز بعد از اجرای بر جام در استان مرکزی روزنه امیدی در فعال شدن تعداد زیادی از صنایع این استان به ویژه در ساوه است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: به منظور فعال کردن صنایع در ساوه و زرندیه به تولید چهار برابر برق معادل 200 یا 300 مگابایت نیاز داریم که باید در راستای رفع این نیاز و فعال شدن بخش بزرگی از صنعت در ساوه نیروی برق و آب را تأمین کنیم.

زمانی‌قمی با اشاره به اهمیت تأمین آب و برق در فعال شدن صنعت راکد این استان ادامه داد: با رفع این مشکل علاوه بر فعال کردن صنعت در استان به راحتی می‌توانیم از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران در حال حاضر استان به منظور سرمایه‌گذاری‌های مهم در تمامی بخش‌ها به ویژه بخش صنعتی آماده است که باید توسط ستادی که به این منظور ایجاد شده پیگیری‌های لازم و جدی انجام شود.

زمانی‌قمی گفت: دستگاه‌های مربوطه باید با سرمایه‌گذاران خارجی همکاری داشته باشند و با توجه به اینکه این طرح به صورت پایلوت در ساوه و زرندیه انجام خواهد شد، ظرف دو هفته کروکی زمین و تغییر کاربری آن را انجام دهند.

وی اظهار کرد: تمامی دستگاه‌ها باید به منظور تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری این شرکت در استان مرکزی گام بردارند و علاوه بر این شرکت انگلیسی، کشورهایی که تمایل به سرمایه‌گذاری در استان را دارند رصد و زمینه جذب آنان فراهم شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: سیاست دولت بر تامین منابع جدید آب و برق است و تلاش می شود تا استان را در این زمینه بیمه کنیم .معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها