Portal_background_image

وزير صنعت در بازديد از شركت آذرآب : توليدات آذرآب افتخار ايران اسلامي است/ حمايت از توليد داخلي رويكرد جدي وزارت صنعت است

رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از شرکت صنایع آذرآب اراک که با حضور استاندار مرکزی انجام شد، گفت: تولیدات شرکت صنایع آذرآب باعث افتخار کشور است و این وزارتخانه با تمام توان از فعالیت های تولیدی این شرکت حمایت می کند.

رحمانی  اظهار کرد: نمونه توربین های 65 متری ساخت این واحد تولیدی در کمتر کشوری وجود دارد که این مهم نشان از ظرفیت بالای صنعتی استان مرکزی و کشور است.

وی ادامه داد: در سال های اخیر آذرآب با مشکلاتی روبرو شده بود اما اکنون این شرکت با بیش از 70 ‌درصد ظرفیت اسمی فعالیت می کند و دولت این ظرفیت برجسته را از افتخارات کشور می داند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: حمایت از کالای ایرانی ملاک توسعه پایدار است و همه باید به این موضوع به عنوان یک تکلیف جدی نگاه کنند.

رحمانی افزود: وزارت صنعت با تمام توان به مقوله حمایت از کالای ایرانی و ساخت کالاهای مشابه در داخل کشور توجه دارد و با تمام قد پشت سر تولیدکنندگان ایستاده است.

وی ادامه داد: آذرآب امروز هزار تن تولیدات خود را وارد بازار می کند که حدود هفت برابر تولیدات ماه های قبل است و ظرفیت فعالیت بیش از این است.

وی افزود: هر کجا که طرح های توسعه ای و ایجابی وجود داشته باشد باید بر اساس تکلیف و قانون از توان داخل استفاده شود و تاکنون از واردات کالاهایی که توان ساخت آن در کشور وجود دارد، جلوگیری شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص رفع موانع تولید در گروه تولیدی فولاد و نیشکر هفت تپه گفت: در این راستا با تدبیر صورت گرفته از سوی استانداری خوزستان، وزارت کشور، صنعت و کار، وضعیت به حالت عادی بازگشته است.

استاندار مرکزی نیز در این بازدید گفت: مقام عالی وزارت در اولین سفر کاری خود به این استان سفر کرد که این نشان از توجه ویژه به تولید و صنایع استان مرکزی دارد.

 آقازاده افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت با صنعت استان مرکزی و مشکلات آن آشنایی دارد و در نشست اقتصاد مقاومتی مشکلات صنایع عنوان می شود.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از ورود به اراک مورد استقبال گرم مسئولان قرار گرفت و در اولین برنامه کاری خود از شرکت هپکو بازدید کرد.
حضور در گلزار شهدای اراک، شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و حضور در دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت و معدن استان مرکزی از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به این استان است.سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها