Portal_background_image

توضيحات استاندار مركزي در خصوص محمدرضا نجفي منتخب تهران در مجلس دهم

به دنبال موضوعات مطرح شده در خصوص استعفا ندادن محمد رضا نجفی منتخب مجلس دهم در رسانه های جمعی و مراجع انتخاباتی کشور، استاندار مرکزی توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: محمد رضا نجفی منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در برهه ای قرار بود در استانداری مرکزی فعالیت داشته باشد که میسر نشد و بر خود لازم می دانم در این خصوص توضیحاتی ارائه کنم.

وی افزود: یکی از مباحث مطرح شده در مورد این منتخب مجلس دهم، نحوه صدور حکم است که در این خصوص باید بگویم وی فردی متعهد و متخصص است که با هدف تقویت توان مدیریتی استانداری دعوت به همکاری شد که به دلیل مشغله کاری و سکونت در تهران از پذیرش امتناع می کرد و با اصرار مدیریت ارشد استان متقاعد شد به جمع مدیریتی این استان کمک دهد.
استاندار مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه پست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل در زمان دعوت به کار آقای نجفی مصوب نشده و در شرف بررسی بود و امکان صدور حکم از سوی وزیر محترم کشور وجود نداشت، بنابراین حکم سرپرستی معاونت در 31 تیرماه امسال برای آقای نجفی صادر شد.
وی گفت: به دلیل نبود پست سازمانی در چهارم مرداد امسال ، اعلام شد که امکان صدورحکم کارگزینی به عنوان سرپرستی هم ممکن نیست و همچنین ایجاد پست سازمانی مذکور در وزارت کشور و سازمان مدیریت محل اختلاف ماند و شکل نگرفت.
زمانی قمی توضیح داد: برای صدورحکم آقای نجفی به دلیل مطرح شده مانع قانونی وجود داشت و نبود ردیف سرپرستی و تصویب نشدن پست معاونت در شرایطی بود که وی در خلال حدود یک ماه همکاری با استانداری در تاریخ هفتم شهریور ماه امسال از جمع استانداری جدا شد.
وی در خصوص ایراد مطرح شده برای استعفای وی در شش ماه قبل از ثبت نام نیز گفت: واژه های «سمت» و «پست » که در ماده 29 قانون انتخابات مطرح شده دارای تعاریف خاص است و با توجه به شرایط همکاری آقای نجفی با دلایل مطرح شده در آن تاریخ پست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل در استانداری ها ایجاد نشده بود.
استاندار استان مرکزی گفت: با وجود ابلاغ استاندار برای آقای نجفی، مانع قانونی حکم کارگزینی (سرپرستی) برطرف نشد و عناوین معاونت و سرپرستی برای وی از جهت قانونی تحقق نیافت.
زمانی قمی بیان کرد: آقای نجفی مشمول مفاد ماده 29 قانون انتخابات نبوده و نیست و مفهوم مندرج در این قانون برای استعفا از مشاغل دولتی مشمول وی نمی شود چون به لحاظ پست های قانونی، پست مصوبی که باید از آن استعفا شود برای وی وجود نداشته است.
محمد رضا نجفی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، به عنوان منتخب حوزه انتخابیه تهران شناخته شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها