Portal_background_image

استاندار: توسعه پايدار از طريق جذب سرمايه‌گذاري و رشد صادرات محقق مي‌شود

زمانی قمی استاندار مرکزی همزمان با هفته دولت در نشست با فعالان اقتصادی شهرستان محلات ، گفت: توسعه پایدار از طریق جذب سرمایه گذاری و رشد صادرات محقق می شود و در راستای دستیابی به پیشرفت، شرکت های دانش بنیان باید حمایت شوند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  خوشبختانه در کشور به چند تفاهم ملی رسیده ایم و بر چند موضوع توافق شده که شامل رونق تولید، رشد اقتصادی و رفع بیکاری است.

وی افزود: تدبیر اندیشیده شده برای مقابله با این مشکلات تحقق اقتصاد مقاومتی است که همه جوانب در این برنامه اعم از استعدادهای درونی، استعدادهای انسانی، تعامل موثر با دنیا و جذب سرمایه های خارجی و داخلی در نظر گرفته شده و بر حرکت در این مسیر توافق جمعی صورت گرفته است.

زمانی قمی بیان کرد: با توجه به آماده بودن شرایط برای این مهم، نیاز است که با همت و تلاش از فرصت ها و ظرفیت ها استفاده شود تا به سرعت به مقصد برسیم و در شهرستان محلات شاهد این امر هستیم که کارهای جدی و اصولی صورت گرفته است.

وی ضمن تاکید بر توجه به بحث صادرات ادامه داد: رشد صادرات نیز می تواند از عوامل اثر بخش تحقق اقتصاد مقاومتی باشد چرا که اقتصاد بدون صادرات پایدار نیست، از همین رو شرکت های دانش بنیان امروز مسیر درستی را در بحث صادرات طی می کنند که باید از ظرفیت های آن بهره گیری شود.

استاندار مرکزی تشریح کرد: شرکت های دانش بنیان اغلب به دست متفکران جوان راه اندازی می شود و شرکت هایی مثل شرکت دانش بنیان تولید جلبک خوراکی دلیجان، هم صادرات را در پی دارد و هم در کشورمان از تولیدات آن ها استفاده خواهد شد.

زمانی قمی در پایان گفت: شهرستان محلات طیف ها و خوشه های متعددی را در حوزه های صنعتی و اقتصادی پوشش می دهد که مساله ای قابل توجه است و این مسیر شروع شده باید با جدیت و پیگیری، ادامه و توسعه یابد.

گفتنی است استاندار مرکزی با حضور در شهرستان محلات با خانواده شهید والامقام علیرضا ارشاد طالب دیدار کرد  6 پروژه اقتصادی، فرهنگی، تفریحی و آموزشی در این شهرستان  با حضور استاندار بهره برداری شد و عملیات اجرائی مکان دسته بندی محصولات شرکت مروارید سفید (صادر کنند بید قرمز) نیز آغاز شد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها