Portal_background_image

استاندار: توسعه و تقويت اقدامات دانش بنيان رسالت مهم دانشگاه هاست

آقازاده استاندار مرکزی در دومین نشست شورای دانشگاه های آزاد اسلامی استان در واحد دانشگاهی اراک ، گفت: توسعه و تقویت اقدامات دانش بنیان از ماموریت های مهم دانشگاه های استان است .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: فعالیت علمی و اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی این استان تاکنون مثبت بوده است و این مسیر باید با رویکرد کاربردی و راهبردهای دانش بنیان و پژوهشی با جدیت تمام دنبال شود.

وی بیان کرد: جذب دانشجو و خروجی فارغ التحصیلان کف فعالیت های هر مرکز دانشگاهی است و در شرایط کنونی نیاز است که دانشگاه آزاد اسلامی در استان پیوست های قوی با مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان در راستای افزایش اشتغال و کارآفرینی داشته باشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی سابقه درخشان در دنیا دارد و انتظار از این دانشگاه این است که در نهضت علمی هدفمند، شکوفایی استعدادها، فرآیند اشتغالزایی و کارآفرینی حمایت برنامه ای در استان داشته باشدو به تکلیف خود در این زمینه عمل نماید.

آقازاده عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از قدیمی ترین و با سابقه ترین دانشگاه های کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی است و به عنوان یکی از بهترین مجموعه های آموزش عالی به لحاظ ساختمان، تجهیزات، آزمایشگاه، نیروهای کیفی و اساتید فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه کاهش جمعیت دانشجویی از مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی در سال های اخیر است، افزود: شرایط ایجاد شده واقعیت است و باید با کاهشر جمعیت دانشجویی در این مرکز آموزش عالی، راهکارهایی برای استفاده بهینه و بهره وری صحیح و حداکثری از امکانات مازاد دانشگاه اندیشیده شود.

استاندار مرکزی گفت: این استان از قطب های مهم صنعت و تولید کشور است و نیاز دارد که آزمایشگاه ها و پژوهشکده های دانشگاه آزاد اسلامی برنامه کاربردی و اثربخشی را در سرویس دهی به سه هزار واحد صنعتی در استان مرکزی داشته باشد و راهبردهای پژوهشی این دانشگاه به گونه ای عملیاتی شود که نتایج آن در رشد بهره وری و ارزش افزوده بخش صنعت ملموس شود.

آقازاده اضافه کرد: ایجاد و تقویت حلقه اتصال با گروه ها، جمعیت ها، شرکت ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در دانشگاه آزاد اسلامی استان امری ضروری است و می طلبد با راهبردی هدفمند از ظرفیت بخش های مختلف این دانشگاه در مسئله یابی، کارسازی، تقویت سرمایه اجتماعی، بهبود شاخص های فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی بهره گرفته شود.

وی گفت: استان مرکزی از نظر سرانه و شاخص ورزشی ضعیف است و زیرساخت های خوب ورزشی و تجهیزات دانشگاه آزاد اسلامی این استان در حوزه ورزش می تواند با برنامه هدفمند بهره گیری بهینه شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 480 هزار متر مربع فضای آموزشی در دانشگاه آزاد استان در 12 واحد و چهار مرکز دانشگاهی وجود دارد.

حیدری افزود: 800 هیات علمی تمام وقت در واحدهای دانشگاهی استان مرکزی مشغول به فعالیت هستند.

وی بیان کرد: ورودی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی این استان در سال 96 به نسبت سال 95، بیش از 40 درصد کاهش داشته است که ریزش دانشجو در سال های اخیر مشکلاتی را برای این مرکز آموزش عالی به همراه داشته است.

استاندار مرکزی در جریان این نشست از بخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک بازدید و با حضور در آرامگاه شهدای گمنام به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها