Portal_background_image

استاندار در ديدار با سفير اندونزي تاكيد كرد؛ توسعه همكاري هاي دوجانبه / استان مركزي پذيراي فاينانس اندونزي خواهد بود

آقازاده استاندار مرکزی در دیدار با سفیر اندونزی در ایران که در محل استانداری انجام شد، ضمن تاکید بر توسعه روابط دوجانبه، گفت: این استان پذیرای فاینانس اندونزی در حوزه‌های مختلف با ضمانت دولت و بانک مرکزی خواهد بود.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به فعالیت‌های گسترده اتاق بازرگانی استان مرکزی و علاقمندی استان مرکزی به توسعه تعاملات تجاری با کشورها مختلف همچون اندونزی انعقاد یک تفاهم‌نامه بین استان مرکزی و اندونزی را پیشنهاد داد و گفت: استان مرکزی می‌تواند پذیرای فاینانس اندونزی در پروژه‌های زیرساختی همچون پروژه‌های راه با ضمانت دولت و بانک مرکزی باشد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی در کریدور شمال به جنوب کشور و در مسیر ارتباطی 13 استان کشور واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه تعامل با اندونزی به عنوان بزرگترین کشور مسلمان جهان یک فرصت مناسبی است تا ارتباطات اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی بیشتری شکل گیرد، گفت: اندونزی میزبان مسلمان، مسیحیان و ادیان مختلف است که این امر می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر کشورهای مسلمان دنیا باشد و طی 4 دهه گذشته شاهد تعاملات مناسب ایران و اندونزی و سیاست‌های منطقی بین دو کشور هستیم.

آقازاده بر لزوم ارتباطات اقتصادی و بازرگانی بین ایران و اندونزی تاکید کرد و افزود: توان مبادلات بین اندونزی و استان مرکزی بسیار بالاست و امید است که این حضور در استان مرکزی که برای اولین مرتبه انجام گرفته است ادامه دار و سرآغازی برای توسعه ارتباطات و تعاملات بین دو کشور باشد.

وی در ادامه به تشریح شرایط استان مرکزی در ابعاد مختلف پرداخت و افزود: استان مرکزی جز 4 استان صنعتی ایران است که صنایع بزرگ و مادر در آن مستقر و در زمینه صنعت نفت و گاز یکی از مهمترین استان‌های کشور محسوب می‌شود و طبق بررسی صورت گرفته یکی از نیازهای کشوری اندونزی در حوزه نفت و مشتقات نفتی است و استان مرکزی با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند تامین‌کننده نیاز این کشور باشد.

وی اضافه کرد: کارخانجات مادر استان مرکزی در خارج از کشور در مزایده‌های عمومی شرکت می کنند و می‌توان از ظرفیت این صنایع با تولیدات کیفی و قابل رقابت با شرکت‌های دنیا در اندونزی استفاده کرد، همچنین استان مرکزی دارای 3 هزار واحد صنعتی متنوع است که می‌تواند تامین‌کننده نیازهای مختلف اندونزی باشد و ارتباطی پایاپای و تهاتری را رقم زد.

آقازاده با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان مرکزی که طی 10 سال اخیر تولیدکننده اول پسته در ایران بوده است، بیان کرد: در کنار ظرفیت‌های عظیم کشاورزی اسان مرکزی در حوزه صنایع دستی و گردشگری نیز مزیت‌های بالایی دارد که می‌تواند میزبانی گردشگران اهل اندونزی باشد و همچنین به واسطه زیبایی‌های طبیعی اندونزی می‌توان گردشگران استان مرکزی و ایران را با این ظرفیت‌ها آشنا کرد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها