Portal_background_image

استاندار مركزي : توسعه كشور در گرو عملياتي‌سازي ابداعات و ايده‌هاي نو است

آقازاده استاندار مرکزی در جشنواره جهادگران علم و فناوری ، گفت: نتیجه تحقیقات، ابداعات، اختراعات و ایده های بومی دانشگاها و مراکز علمی کشور باید در جامعه بکار گرفته شود و به رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان کمک کند.

آقازاده استاندار مرکزی با بیان اینکه ایران اسلامی از مراکز و کانون های علم و فناوری دنیاست، اظهار کرد: از زمان پبروزی انقلاب اسلامی تاکنون، کشور ایران به پیشرفت های چشمگیری در حوزه دانش و علم روز دست یافته و توانسته در این زمینه موفق عمل کند.

استاندار مرکزی افزود: بی شک نسل جوان و جویای علم با همت و پشتکار خود در این زمینه نقش تاثیرگذاری را ایفا کرده اند و امروز می بینیم که نام کشور ایران در برخی رشته های علمی جهان، در کنار کشورهای توسعه یافته قرار دارد.

وی اضافه کرد: استان مرکزی ظرفیت های صنعتی و کشاورزی ارزشمندی دارد که می توان با ایجاد ارتباط تنگاتنگ این دو بخش درآمد زا و اشتغال آفرین با دانشگاه های استان زمینه بهره برداری هر چه بهتر محصولات و تولیدات فراهم کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: به منظور دستیابی به رشد عملی و شتاب بیشتر در این زمینه بایستی ابداعات و اختراعات مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند و در این رابطه ضرورت تشکیل کارگروه رفع مشکلات و موانع حوزه دانش و فناوری در استان مرکزی احساس می شود.

آقازاده ادامه داد: بسیاری از اختراعات و ابداعاتی که در استان صورت می گیرد می تواند برای واحدهای صنعتی و تولیدی مفید واقع شود و کاربردی باشد که باید از این ابداعات حمایت لازم را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: در این راستا باید موانع و مشکلات موجود در کارگروه مذکور مورد شناسایی قرار گرفته و راهکار لازم برای رفع آن اندیشیده شود، این اقدامات در نهایت ورود فناوری به تولید و بهره وری و رونق آن را به دنبال دارد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: باید ارتباط میان نیازهای حوزه دانش و فناوری و همچنین صاحبان ایده های نو و نخبگان تقویت شود و نهادهای دولتی نیز موظف به حمایت از طرح های پژوهشی هستند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها