Portal_background_image

استاندار: توسعه فرهنگي در گرو برنامه ريزي و نوآوري است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، گفت: توسعه فرهنگی و ایجاد تحولات اجتماعی نیازمند ابتکار و برنامه ریزی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: توسعه فرهنگی و ایجاد تحولات اجتماعی نیازمند  ابتکار و برنامه ریزی است و مشارکت و همکاری همه دستگاه های اجرائی  در این زمینه ضروری است.

استاندار مرکزی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت ماه مبارک رمضان در راستای افرایش روحیه نشاط در جامعه ، گفت: ماه مبارک رمضان سرشار از معنویت است و در این ماه اجرای  برنامه های فرهنگی مناسب برای مردم می تواند در ارتقاء فرهنگ عمومی و نشاط جامعه  نقش موثری  داشته باشد.

آقازاده  تصریح کرد: جوانان به ویژه دانشجویان به عنوان بازوان نظام و  موتور محرک انقلاب اسلامی دارای ظرفیت بالقوه هستند که باید به خوبی از این ظرفیت برای توسعه کشور و حفظ اقتدار انقلاب استفاده کرد.

حضرت آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز  گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تبیین آموزه های قرآن کریم و احیای ارزش های اسلامی در جامعه است.

وی افزود: رمضان ماه تفکر و اندیشه، خلوت با خود و مناجات با خداوند متعال است. 

وی، ماه مبارک رمضان را زمان دستیابی به تقوای الهی خواند و عنوان کرد: در این ماه درهای لطف و رحمت الهی به روی بندگان گشوده می شود. 

امام جمعه اراک بیان کرد: رمضان، ماه دعا و مناجات و زمانی است که انسان از سحر تا افطار تنها خدا را در نظر دارد و سعی می‌ کند که از گناهان اجتناب کند. 

آیت الله دری نجف آبادی افزود: ماه مبارک رمضان با برکات و نعمت های الهی، ذخایر درون انسان را از خزانه موهبت و الطاف بیکران الهی غنی می سازد و راه ایمان و تقوای الهی را هموار می کند. 

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان گفت: محافل جمع خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان با نظم خاص و با محتوای بسیار غنی برگزار شود.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها