Portal_background_image

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري: توسعه فرهنگي جوامع در گرو رشد مطالعه و فرهنگ كتابخواني است

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست مشترک شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان آشتیان که با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: توسعه فرهنگی جوامع در گرو رشد مطالعه و فرهنگ کتابخوانی است.

حسن بیگی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی با تاکید بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در دانش آموزان ، اظهار کرد: در همه کشورهای رو به پیشرفت و توسعه، مطالعه و فرهنگ کتابخوانی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

وی اضافه کرد: معلمان و مجموعه آموزش و پرورش از جایگاه بسیار خوبی برای ارتقای  فرهنگ کتابخوانی در جامعه برخوردارند که باید از این ظرفیت به خوبی بهره گرفته شود.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری در بخش دیگری از سخنانش، تصریح کرد: مشکلات مالی برای اتمام پروژه های نیمه تمام وجود دارد ولی می توان با مدیریت صحیح این پروژه ها را به نتیجه رساند.

وی ادامه داد: باید با برنامه ریزی صحیح و کار حساب شده زمینه ای ایجاد کرد تا بتوان این پروژه های نیمه تمام را کامل کرد.

 حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: استان مرکزی به عنوان استان فرهنگی کشور از زمینه فرهنگی خوبی برخوردار است و همه می دانند بذرپاشی در زمین حاصل خیز نتیجه بهتری می دهد.

حمیدی ادامه داد : استان مرکزی با معرفی بزرگانی به ایران اسلامی ثابت کرده است که دارای زمینه مناسب فکری برای کار آموزشی است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به 14 طرح ورزشی و 4 استخر نیمه تمام در استان مرکزی افزود: اگر برنامه ریزی صحیح برای بودجه های موجود صورت گیرد می توان شاهد اتمام و به ثمر رسیدن این پروژه ها بود.

 وی پروژه سالن ورزشی شهید زینلی آشتیان را از این دسته عنوان کرد و ادامه داد: می توان با اولویت بندی پروژه های نیمه تمام ابتدا پروژه های بالای 80 درصد پیشرفت را به اتمام رساند.

 حمیدی در خصوص تجهیز مدارس استان مرکزی نیز گفت: حدود 6 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز سالن های ورزشی مدارس استان مورد نیاز است که در صورتی که استان مرکزی بتواند 50 درصد آن را از منابع استانی تأمین کند 50 درصد باقی مانده را از منابع ملی اختصاص می دهیم.

وی در ادامه ضمن توصیه به اداره کل ورزش و جوانان استان در همکاری بیشتر با آموزش و پرورش گفت: برای تربیت قهرمانان ورزشی گام اول استعداد یابی و پرورش آنان در مدارس می باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: می توان با همکاری و همیاری ورزش و جوانان و آموزش و پرورش زمینه مناسب برای رشد هرچه بیشتر رشته های ورزشی را فراهم آورد.

در ادامه این نشست  فرماندار شهرستان آشتیان مشکلات آموزشی این شهرستان همچون کمبود نیروی آموزشی، کمبود یک باب مدرسه متوسطه اول و وجود یک مدرسه مختلط را در جمع شورا مطرح کرد.

 ارائه نیازمندیهای ورزشی و تربیت بدنی درون مدارس و تجهیز وسائل ورزشی اماکن با تخصیص اعتبار از محل اعتبارات استانی و ملی، استمرار فعالیت مهارت آموزی در مدارس شبانه روزی با توجه به مصوبه سال قبل شورا، بررسی وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش با نگاه ویژه به مسائل شهرستان آشتیان از مصوبات این جلسه بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها