Portal_background_image

توسعه فاز دوم پالایشگاه شازند اولویت اول برنامه های سال 90 است

استاندار مرکزی گفت : توسعه فاز دوم پالایشگاه شازند اولویت اول برنامه ها ی استان در سال 90 است .

علی اکبر شعبانی فرد در اولین جلسه شورای اداری استان مرکزی در سال 90 با حضور معاونین استاندار و مدیران سازمان و ارگان های استان در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری مرکزی برگزار شد تاکید کرد : هم اکنون طرح توسعه فاز دوم پالایشگاه شازند از سرعت مناسبی برخوردار و امید می رود تا پایان شهریور ماه سال جاری افتتاح و روزانه 11 میلیون لیتر بنزین تولید نماید .
وی با آرزوی این که سال 90 سال پر خیر و برکت برای ایران اسلامی باشد ، تصریح کرد : طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ، جهاد اقتصادی می بایست سر لوحه تمام امور قرار گیرد .
شعبانی فرد سال 89 را سالی پرفراز و نشیب و در عین حال پر برکت و درخشان در تمام زمینه ها عنوان و خاطر نشان کرد : خوشبختانه با هدایت پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب تمام توطئه های دشمنان در سال 89 خنثی شد .
وی ایجاد 45 هزار فرصت شغلی در استان مرکزی طی سال 90 را یکی از برنامه های اصلی برشمرد و تصریح کرد : در سال گذشته برنامه ایجاد 18 هزار و 170 فرصت شغلی برای جوانان استان مرکزی مد نظر بود که در پایان سال این عدد به 21 هزار فرصت شغلی افزایش پیدا کرد .
علی اکبر شعبانی فرد با بیان این که به احتمال زیاد اردیبهشت ماه شاهد افتتاح رسمی سد کمال صالح خواهیم بود افزود : هم اکنون مراحل نهایی سد در حال انجام است .
وی افتتاح بخشی از اتوبان ساوه – همدان را یکی از دستاوردهای مهم عمرانی سال 89 خواند و گفت : این اتوبان نقش موثری در کاهش ترافیک منطقه ایفا نموده است.
استاندار مرکزی جمعیت کنونی روستاهای بالای 20 خانوار بهره مند از آب شرب آشامیدنی سالم را رقمی بالغ بر 86 درصد کل جمعیت روستایی عنوان کرد و اظهار داشت : هم اکنون 1157 روستا در کل استان از نعمت برق برخوردار هستند . وی ادامه داد : در سال 89 ، 65 درصد جمعیت روستایی معادل 456 روستا برخوردار از نعمت گاز شدند که این رقم در مقایسه با سال 88 از رشد 15 درصدی حکایت دارد .
شعبانی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر توجه بیشتر به عمران و آبادی روستاها گفت : در سال 88 در سطح استان 511 دهیاری وجود داشت که در سال 89 این تعداد به 600 دهیاری افزایش پیدا کرد . وی بهینه کردن نحوه توزیع اعتبارات دهیاری های استان را خواستار شد و بیان داشت : در حوزه عمرانی و خدمات شهری نیز گام های بلندی در سال 89 برداشته شد که از آن جمله می توان به گسترش فضای سبز شهری در سطح استان ، بهبود معابر شهری و ایجاد فضای مناسب به منظور احساس تعلق خاطر اجتماعی در شهروندان اشاره کرد .
استاندار مرکزی در پایان با اشاره به توفیقات گوناگون کسب شده در بحث مسکن مهر اظهار داشت : در سال 89 در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت ، 4 هزار مسکن مهر افتتاح گردید که این مهم رشدی 150 درصدی را نشان می دهد .
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها