Portal_background_image

استاندار مركزي: توسعه صنعت برق نياز دوران پسابرجام است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین بهره برداری از سامانه کنترل از راه دور ایستگاههای فوق توزیع برق منطقه ای باختر، گفت: برنامه ریزی در جهت توسعه صنعت برق کشور از نیازهای دوران پسابرجام است.

زمانی قمی استاندار مرکزی بر نقش اساسی صنعت برق در توسعه اقتصادی کشور تاکید و اظهار کرد: توسعه صنعت برق نقش موثری در تحقق توسعه پایدار در شرایط پسابرجام دارد که دولت باید در جهت توسعه این صنعت برنامه ریزی های لازم را داشته باشد.

وی بیان کرد:  در صورت حل مشکلات صنایع و  رسیدن واحدهای تولیدی به ظرفیت اسمی در برخی شهرها به چهار برابر برق موجو نیاز است که این امر اهمیت توسعه صنعت برق را دوچندان می کند.

استاندار مرکزی به تامین زیرساختها در شهرکهای صنعتی نیز اشاره کرد و  گفت: تامین برق از نیازهای ضروری این شهرکها است.

زمانی قمی افزود: الگوی مصرف انرژی برق در کشور با استانداردهای جهانی تناسب ندارد که مسئولان و متولیان این حوزه باید برنامه های کارآمد و اثرگذاری را بر اساس الگوی مصرف صحیح و مصرف بهینه طراحی کنند .

استاندار مرکزی بر تولید برق با استفاده از انرژی باد تاکید کرد و گفت: تولید برق از طریق انرژی باد در بسیاری از کشورها رایج است و کشور ما نیز در این مسیر وارد شده است.

وی افزود: سرمایه گذارانی نیز در استان مرکزی برای تولید برق از انرژی باد اقدام کرده اند که در این زمینه آماده ارائه خدمات به آنها هستیم.

زمانی قمی  با اشاره به اینکه استان مرکزی در تولید برق از استان های مطرح کشور است، گفت: از آنجا که  برق منطقه ای باختر سه استان حساس مركزي،همدان و لرستان را پوشش ميدهد و در كريدور شمال به جنوب شبكه سراسري برق كشور قرار گرفته از اهميت بسيار زيادي برخوردار است .

مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه ای باختر نیز در این آئین گفت: میزان تولید برق این استان شش و هفت دهم میلیارد کیلووات ساعت در سال است در صورتیکه مصرف استان بیش از 9 میلیارد کیلووات ساعت است و بیش از 65 درصد برق تولیدی استان در حوزه صنعت مصرف می شود که در بسیاری از مواقع مصرف صنایع در شهرستان های ساوه و زرندیه به 69 درصد نیز می رسد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه ای باختر ادامه داد: پست انجیرک اراک به دلیل واقع شدن در منطقه کریدور شمال به جنوب و شرق از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و مسئولان وزارت نیرو به این پست نگاه ویژه دارند.
شبیهی ادامه داد: در فروردین سال 82 یک بار این پست بلک اوت (خاموشی مطلق) شد که خسارات بسیاری به صنعت وارد کرد اما بعد از گذشت 12 سال همه تلاش مسئولان برق منطقه ای باختر در راستای پیشگیری از تکرار این اتفاق بوده است.
وی اظهار کرد: با نصب سامانه کنترل از راه دور روی بیش از 30 پست فوق توزیع، 85 درصد پست های فوق توزیع برق منطقه ای باختر به صورت کنترل از راه دور قابل رویت و تنظیم است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه ای باختر افزود: 176 تیم عملیاتی و تخصصی با بهره گیری مهندسان کارآمد و تحصیل کرده وظیفه سرویس پست های استان مرکزی را برعهده دارند.
شبیهی گفت: چهار نیروگاه شهید عباس پور، نیروگاه شازند، نیروگاه رودشور تهران و نیروگاه قم به پست انجیرک برای بازتولید می آید.
وی یادآور شد: شرکت ایرالکو سالانه بیش از سه هزار مگابایت مصرف برق دارد که از پست انجیرک تامین می شود و بزرگترین مشکل برق منطقه ای باختر مصرف بی رویه مردم و پرداخت نکردن بدهکاری های شرکت ها است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه ای باختر ادامه داد: هم اکنون شرکت ایرالکو دو هزار و 70 میلیارد ریال بدهی در قبال مصرف انرژی الکتریکی دارد و تاکنون هیچ اقدامی برای پرداخت آن انجام نداده است.

*** آغاز عملیات اجرایی نیروگاه حرارتی خورشیدی 500 کیلوواتی اراک 

گفتنی است عملیات اجرایی نیروگاه حرارتی خورشیدی 500 کیلوواتی اراک در زمینی به وسعت پنج هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال در شرکت برق منطقه ای باختر با حضور استاندار مرکزی آغاز شد.
 

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها