Portal_background_image

نعمت زاده: توسعه صنايع كوچك ومتوسط كليد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي است

نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت در نشست با فعالان اقتصادی خمین که با حضور استاندار مرکزی برگزار شد، گفت: توسعه صنایع کوچک و متوسط ، حمایت از حلقه های تکمیل کننده زنجیره تولید و رونق بخشی به طرح های نیمه فعال کلید تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با توسعه صنایع کوچک و فعال کردن طرح های صنعتی نیمه فعال، تولید در کشور رونق می گیرد، اشتغال بهبود و صادرات افزایش می یابد..

وی اظهارکرد: اقتصاد مقاومتی راهبردی مترقی است که باید جامه عمل بپوشد چرا که همه سیاست های انقلاب اسلامی به صورت منسجم در آن تجمیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: رشد شاخص های صادرات غیرنفتی در گرو حمایت هدفمند از صادرکننده، تسهیلگری در امور و کیفی شدن محصولات تولیدی است.

نعمت زاده با تاکید بر استمرار سیاست های صادراتی اظهار داشت: باید سیاست های صادراتی از ثبات برخوردار باشد تا صادرکننده با اطمینان خاطر بتواند به فعالیت خود بپردازد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: روند پرداخت تسهیلات بانکی برای توسعه صنایع رو به بهبودی است اگر چه برخی بانکها برای توسعه صنایع مانع تراشی می کنند.

وی بیان کرد: منابع بانکی باید به سمت تولید برود و اگر کارخانه ای توسط بانک تعطیل شود نمی تواند مطالبات بانک را پرداخت کند.

نعمت زاده افزود: سیاست دولت تدبیر و امید در اقتصاد مقاومتی رونق تولید با جلوگیری از قاچاق کالا است چرا که ورود کالاهای خارجی در شرایطی که توان تولید داخلی وجود دارد، رکود و افزایش بیکاری را سبب می شود .

وی ادامه داد:در سال های گذشته با تحریم های اقتصادی مشکلات بسیاری گریبان گیر صنایع کشور شد و یکی از این حوزه ها که اسیب جدید دید صنعت سنگ کشور بود.

وی بیان کرد: سیاست دولت تدبیر و امید خروج صنعت ساختمانی و سنگ کشور از رکود و حل معضلات این بخش ها است چرا که با رونق ساخت و ساز ضمن توسعه صنعت سنگ، 80 رشته صنعتی دیگر نیز فعال می شود.

نعمت زاده در خصوص ایجاد صنعت پتروشیمی در خمین گفت: این واحد صنعتی مادر در خمین هیچ گونه مشکل زیست محیطی ندارد و با توجه به فناوری پیشنهادی برای آن مزاحمت و آلایندگی محیطی از جانب این صنعت ایجاد نخواهد شد.

وی، بر توسعه صنایع نخ خمین نیز تاکید کرد و ادامه داد: این واحد صنعتی باید با توسعه به اشتغال 1800 نفر برسد.

استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: صنعت یکی از ظرفیت های مهم در هر منطقه است و همه باید با همکاری و انسجام تلاش کنند تا وضعیت صنعتی خمین بهبود یابد و از این طریق مشکل بیکاری در زادگاه امام راحل رفع شود.

زمانی قمی افزود: نرخ بیکاری بالای 14 درصد برازنده زادگاه امام راحل نیست و با باید در سایه ایجاد طرح های اشتغالزایی و فعال کردن طرح های نیمه فعال این بحران از چهره خمین زدوده شود.

وی ادامه داد: سالن مونتاژ واحد سایپا در خمین 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی واحد پتروشیمی خمین نیز در انتظار دریافت تاییدیه زیست محیطی است که به ثمر نشستن هر یک از این طرح ها در شرایط کنونی اشتغال این شهرستان اثرگذاری مستقیم دارد.

وی بیان کرد: مشکل آب آشامیدنی شهرستان خمین با بهره برداری از خط انتقال آب از سد کوچری حل شد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: به ازای هر 1100 نفر جمعیت در خمین باید یک واحد صنعتی در این شهرستان وجود داشته باشد اما، این مهم میسر نشده است.

گفتنی است در این نشست نماینده مردم شهرستان خمین و کریمی نماینده مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

یادآور می گردد در نخستین روز از سفر دو روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه به استان مرکزی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات به بهره برداری رسید و نشست با فعالان حوزه صنعت خمین برگزار شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه در ادامه سفر خود به استان مرکزی با نماینده ولی فقیه در این استان دیدار می کند و ضمن شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی به عنوان نماینده فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، از چندین واحد صنعتی اراک و ساوه نیز بازدید خواهد داشت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها