Portal_background_image

استاندار مركزي: توسعه سمن ها و نهادهاي مدني و اجتماعي از اولويت هاي دولت است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با اعضای سمن ها و روسای هیات های ورزشی استان که با حضور وزیر ورزش و جوانان در محل استانداری برگزار شد ، گفت: توسعه سمن ها و نهادهای مدنی و اجتماعی از اولویت های دولت است .

زمانی قمی استاندار مرکزی گفت: توسعه سمن ها و نهاد های مدنی و اجتماعی به عنوان بازوی توانمند دولت از اولویت های دولت تدبیر و امید است.

وی ادامه داد: ما عمیقاً معتقد هستیم  که اداره امورجامعه نباید  توسط باندها صورت بگیرد و  به همین دلیل،  بدیل احزاب ، نهادهای اجتماعی و سمن ها را باند می دانیم.

 زمانی قمی افزود: دولت با رشد سمن ها در حوزه های مختلف ورزشی و جوانان تلاش دارد زمینه نزدیکی هر چه بیشتر این قشر از جامعه با ارکان نظام و دولت را فراهم کند.

وی ادامه داد: سمن ها باید در تمامی نشست های رسمی استان مرکزی حضور فعال داشته باشند و مدیرانی که در این حوزه کم لطفی داشته باشند مورد مواخذه قرار می گیرند.

مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مجلس شورای اسلامی در سطح کلان برای ایجاد امید و شور و نشاط در جامعه به خصوص قشر جوان آمادگی هر گونه همکاری با وزارت ورزش و جوانان را دارد.

وی با یادآوری حمایت مجمع نمایندگان استان مرکزی از صنایع افزود: مجمع نمایندگان این استان از صنایع انتظار دارند همانند سایر استان ها در امر ورزش قهرمانی حضور فعالتر داشته باشند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نیاز است وزارت ورزش و جوانان در تفاهم نامه با وزارت کشور برای توجه هرچه بیشتر دهیاری ها به امر ورزش در فعالیت های فرهنگی این بخش ها کلمه ورزش نیز افزوده شود.

کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: استان مرکزی با وجود ظرفیت ها و استعداد های مختلف در حوزه مختلف ورزشی از جایگاه مناسبی در این حوزه در سطح کشور برخوردار نیست.

وی  افزود: سرانه ورزشی استان مرکزی حدود 86 صدم متر مربع است که با هدفگذاری سال های گذشته برای افزایش سرانه این استان به یک متر مربع فاصله زیادی دارد و این حرکت در تحقق این مهم نیازمند توجه و اختصاص اعتبارات هرچه بیشتر به این استان است.

وی با یادآوری وجود اعتبارات وزارت نفت در حوزه ورزش ادامه داد: با توجه به وجود 10جمع کثیری از پرسنل این وزارتخانه در استان مرکزی و آلایندگی هایی که این صنایع برای استان به همراه دارد، نیاز است سهم استان از این اعتبارات افزایش یابد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان نیز در این نشست گفت: یک هزار و 400 میلیارد تومان از محل ارزش افزوده به ورزش استان های کشور اختصاص یافته است که اختصاص 12 میلیارد تومان به استان مرکزی جای بررسی از طرف وزارت ورزش و جوانان دارد.

حسینی افزود: برای رفع مشکلات ورزش شهرستان ها همه به دنبال رفع مشکلات هیات های ورزشی شهرستان ها هستند که نیاز است ابتدا مشکل ادارات ورزش و جوانان این مناطق برطرف و اعتبارات مورد نیاز این بخش ها تامین شود.

وی ادامه داد: اگر شهرستان های استان مرکزی توانسته اند در حوزه های مختلف ورزشی افتخاراتی را به دست آورند به دنبال تلاش جوانان و سمن ها بوده و برای ارتقا و افزایش ورزش این مناطق نیاز است توجه ویژه به این بخش ها صورت پذیرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه نیز در این نشست گفت: بخش ورزشی کشور در 38 سال گذشته از اعتبارات مناسبی برخوردار نبوده است و امروز با تدبیر دولت و تلاش وزیر ورزش و جوانان و مجلس شورای اسلامی اعتبارات مناسبی به این بخش اختصاص یافته است.
محمد رضا منصوری حضور بخش خصوصی در عرصه های مختلف ورزشی را از مهمترین عوامل توسعه و پیشرفت ورزش کشور عنوان کرد و افزود: نبود قانون حمایتی مناسب مهم از مهمترین عوامل حضور نیافتن بخش خصوصی در این زمینه بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 70 هزار نفر به صورت سازمان یافته در استان مرکزی ورزش می کنند که در 49 هیات ورزشی به فعالیت اشتغال دارند.

عابد حقدادی افزود: سرانه ورزشی استان مرکزی حدود 86 صدم متر مربع است که 44 درصد آن مربوط به اداره ورزش و جوانان و بقیه این فضاها در اختیار سایر دستگاه های اجرایی قراردارد.

وی ادامه داد: 600 قهرمان ورزشی در عرصه های مختلف ملی و بین المللی در استان مرکزی حضور دارند که 12 نفر آنان در مسابقات این چو آن چین حضور داشته اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطر نشان کرد: 12 سمن در ابتدای دولت تدبیر و امید در حوزه جوانان در استان مرکزی فعال بودند که این رقم با افزایش سه برابری به بیش از 40 سمن افزایش یافته است.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، شرکت در شورای اداری استان، بازدید از چند طرح ورزشی در مرکز استان از جمله برنامه های وزیر ورزش و جوانان در سفر به این استان بود.

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها