Portal_background_image

استاندار: توسعه زيرساخت هاي گردشگري اولويت كاري شهرداران استان است

آقازاده استاندار مرکزی در همایش شهرداران استان، گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری اولویت کاری شهرداران استان است و هنر شهرداران با شرایط فعلی اقتصادی، تامین مالی از محل منابع گردشگری است .

آقازاده استاندار مرکزی با بیان اینکه  استفاده از ظرفیت ماده 100 و عوارض شهرداری به عنوان منابع غیرپایدار، راهبرد مناسبی  برای تامین منابع مالی نیست،افزود: بهره گیری شهرداران از محل منابع ماده 100 موجب می شود شهر به سمت فروش غیرمنطقی سوق داده شود که این شیوه شایسته مدیریت شهری نیست.

استاندار مرکزی افزود: شهرداران در اجرای برنامه های شهری و زیرساختی، افق 40 سال را مورد توجه قرار دهند و به دور از سیاسی کاری در فعالیت های عمرانی و فرهنگی اهتمام جدی داشته باشند.

وی اظهار کرد: نبود افق طولانی مدت در برنامه ریزی شهری به فعالیت های شهرداری آسیب جدی وارد می کند به طوری که اکنون برای تعریض معبری در اراک، 30 هزار میلیارد ریال اعتبار لازم است در حالی که درآمد شهرداری اراک در مقابل این اعتبار بسیار ناچیز است.

استاندار مرکزی گفت: شهردارانی که در طول چهار سال فعالیت به دنبال روزمرگی باشند در بین مردم مقبولیت نخواهند داشت و مردم با نارضایتی از آنان یاد خواهند کرد.

آقازاده افزود: تمامی فعالیت و عملکرد شهرداری ها در هر لحظه توسط مردم رصد می شود، بنابراین شهرداران باید بیشترین زمان از وقت خود را در مدیریت بهینه شهری صرف کنند و برای رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

وی اظهار کرد: ۹ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال بودجه مجموع شهرداری های استان است که برای تحقق زیرساخت های شهری و انجام فعالیت های عمرانی و فرهنگی باید این رقم 10 برابر افزایش پیدا کند. 

استاندار مرکزی پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان تا پایان سال جاری را دیگر اولویت کاری شهرداران دانست و گفت:: لازم است برای تحقق این مهم کمیته ای در معاونت عمرانی استان تشکیل و از تمامی ظرفیت استان استفاده شود.

وی، به شهرداران استان مرکزی توصیه کرد تا مهلت باقی مانده به پایان سال، معوقات خود را اخذ و نسبت به تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان اقدام کنند.

آقازاده اظهار کرد: یکی از شاخص های ارزیابی شهرداران پرداخت حقوق و مزایایی کارکنان و اجرای طرح های عمرانی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: انسجام و تعامل قابل قبولی در پیکره شهرداران استان مرکزی وجود دارد و در حوزه عمرانی و فرهنگی برای دهه مبارک فجر نیز طرح هایی در حوزه شهری آماده بهره برداری است.

زندیه وکیلی افزود: پیش بینی سرمایه گذاری داخلی و خارجی توسط شهرداران استان در دستور کار قرار گرفته تا با برنامه ریزی مدون، زمینه عمران شهری و روستایی فراهم شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی گفت: امسال بودجه شهرداری های استان در مقایسه با سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

 قربانی افزود: امسال ۹ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال اعتبار و سال گذشته نیز هشت هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال بودجه برای شهرداری های استان در نظر گرفته شد.

وی اظهار کرد: ۲ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال نیز امسال از طریق ارزش افزوده توسط وزارت کشور به شهرداری های استان کمک شده است.

گفتنی است در این همایش شهرداران 33 شهر استان مرکزی در همایش یک روزه حضور داشتند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها