Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: توسعه روستائي؛ راهبرد كليدي تحقق اقتصاد مقاومتي /واكاوي مسائل و مشكلات روستاها در ستاد اقتصاد مقاومتي استان

زمانی قمی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در روستای زرنوشه شهرستان آشتیان برگزار شد، گفت: مسائل و مشکلات روستاها در ستاد اقتصاد مقاومتی استان واکاوی و در جهت رفع آنها چاره اندیشی می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: حضور اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان که دارای استعداد در زمینه اشتغال روستایی هستند، رویکرد نو و جدیدی است که استمرار خواهد داشت و در جلسات این ستاد مسائل و مشکلات روستاها مورد واکاوی قرار گرفته و در جهت رفع آنها چاره اندیشی خواهد شد.

استاندار مرکزی افزود: ایجاد موانع در حل مشکلات روستاها به معنای این نیست که دولت نمی خواهد در جهت رفع این مشکلات تلاش کند ،بلکه اگر این مشکلات با راه حل های دولتی و بخصوص استانی مرتفع شود حتماً  در جهت رفع آن ها تلاش خواهد شد و در غیر این صورت به دستگاه های ملی احاله می شود ودر صورت وجود موانع قانونی مجلس و قوه مقننه می بایست با وضع قانون جدید و یا اصلاح قوانین موجود نسبت به حل این مشکلات عنایت داشته باشند.

زمانی قمی گفت:  در روستای زرنوشه روح حیات و فعالیت دیده می شود و این روستا الگو وسرمشقی در زمینه تلاش و تولید است و اگر دیگر روستاها نیز مانند زرنوشه فعال باشند می توانیم کشوری فعال را شاهد باشیم.

استاندار مرکزی بر صیانت و حفاظت از واحدهای تولیدی فعال روستای زرنوشه تاکید کرد و گفت:  صندوق کار آفرینی امید می تواند در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی غیر فعال این روستا با اعطای  تسهیلات کمک کند که در این راستا گروهی از اعضای این صندوق باید نسبت به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی زرنوشه اقدام نمایند.

زمانی قمی گفت: مشارکت روستائیان برای راه اندازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در محل زندگی، یکی از برنامه های مدیریت ارشد استان مرکزی است که دستگاه های مربوط به خصوص سازمان صنعت، معدن و تجارت در ارائه پروانه تاسیس و همچنین بانک در پرداخت تسهیلات به هنگام باید همکاری لازم را داشته باشند. 

وی تصریح کرد: بانک های عامل باید در زمینه کمک به تولید در استان به خصوص حمایت از اشتغال روستایی، وحدت رویه داشته باشند و همه ظرفیت های خود را در راستای احیاء تولید و ایجاد اشتغال در استان به کار گیرند.

زمانی قمی درخواست بانک ها در ارائه وثیقه و ضمانتنامه از کارآفرینان را یک مشکل بزرگ عنوان کرد و گفت: بانک ها باید شیوه خدمات رسانی خود را به مشتریان به خصوص صاحبان صنایع تغییر داده و اگر لازم باشد نسبت به اختیارات بیشتر با مدیران بالادستی خود در تهران مکاتبه کنندو این مشکل در سطح کشور مطرح و در جهت حل آن تصمیم گیری شود.

وی اضافه کرد: کارآفرینان نیز باید بدانند که در برابر خدمات بانک ها مسئول هستند و تسهیلاتی که از بانک ها دریافت می کنند باید هنگام سررسید، پرداخت کنند. 

در این نشست مطرح شد بهسازی و ساماندهی شبکه فرسوده زرنوشه از جمله برق و تبدیل سیم به کابل در سال آینده اجرائی خواهد شد و لایروبی قنوات این روستا نیز در دستور کار  جهاد کشاورزی استان قرار دارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها