Portal_background_image

آقازاده: توسعه بخش تعاون زمينه ساز تعادل در اقتصاد كشور است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین سیزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان که با حضور رستمی مدیر کل دفتر تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: شرکت های تعاونی شاخصی در تعادل اقتصادی هستند و باید سهم این بخش با توجه به قابلیت ها توسعه یابد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: دولتی شدن اقتصاد سمی مهلک است و برای درمان این معضل نیاز است که بخش خصوصی وتعاون با توجه به قانون اساسی رشد یابد.

وی اظهار داشت: کم توجهی به بخش تعاونی موجب می شود تا نظام اقتصادی به اهداف خود دست پیدا نکند و این مهم برای داشتن اقتصادی پویا مناسب نیست.

استاندار مرکزی گفت: تعاونی ها باید در افق 20 ساله جمهوری اسلامی 25 درصد مسئولیت اقتصادی و سرمایه گذاری را انجام دهند اما اکنون هفت درصد آن محقق شده است.

مدیرکل دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: عضویت 11 میلیون نفر در تعاونی های کشور سرمایه عظیم اقتصادی است که باید در تولید و تجارت از آن ها به بهترین شکل بهره برد.

یعقوبی افزود: 15 هزار تعاونی امسال در رقابت انتخاب تعاونی برتر حضور داشتند و نیاز است که تعاونی ها با رشد مهارتی و حمایت های لازم هر روز قدرتمندتر در عرصه اقتصاد ظاهر شوند.
وی اظهار داشت: تعاونی ها در شرایط فعلی اقتصادی کشور در تجمیع سرمایه های خرد و کوچک جایگاه کلیدی دارند و باید از این ظرفیت در توسعه و رشد اقتصادی کشور بهره لازم گرفته شود.

مدیرکل دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با وجود آن که اقتصاد کشور به سه قسمت دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم بندی شده اما، شرکت های تعاونی توسط مجموعه دولت مورد حمایت واقعی قرار نمی گیرند و سهم متوازنی از اقتصاد ندارند.

رستمی افزود: تعاونی ها در دل خود امتیاز و ویژگی هایی خاصی دارند که سایر بنگاه های اقتصادی از آن بی بهره هستند و می توانند در قالب اتحادیه و اتاق تعاون به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند.

وی اظهار داشت: تصمیم گیری اعضا بر سرنوشت اموالشان، مساوی بودن حق رای و کمک به مقاومت اقتصادی از جمله مزیت های شرکت های تعاونی است.

مدیرکل دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تشکیل تعاونی های روستایی سال گذشته کلید زده شده است و استان مرکزی در شکل دهی این نوع تعاونی در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

یعقوبی افزود: استان مرکزی با داشتن صنایع سنگ ساختمان و ایزوگام می تواند در قالب تعاونی به قطب تولید محصولات برتر معرفی شود و از این ظرفیت برای معرفی به بازارهای داخلی و خارجی بهره بگیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز گفت: 243 شرکت تعاونی در این استان در سیزدهمین جشنواره های برتر معرفی شدند که نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

« محمدتقی آبایی هزاوه» افزود: 15 شرکت تعاونی با رای هیات داوران به عنوان تعاونی برتر شناخته شدند که سه شرکت از استان مرکزی است.

وی اظهار داشت: 12 هزار و 800 واحد مسکونی در این استان در قالب تعاونی تشکیل شده و زمینه خانه دار شدن مردم این خطه را فراهم آورده است.

در این آیین از 15 شرکت تعاونی استان مرکزی و سه شرکت برتر در سطح ملی تجلیل شدند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها