Portal_background_image

استاندار: توسعه امكانات رفاهي و ورزشي بانوان در استان ضروري است

آقازاده استاندار مرکزی در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در محل استانداری برگزار شد،گفت: توجه به توسعه و تقویت زیرساخت های فرهنگی و آموزشی و امکانات رفاهی و ورزشی بانوان امر مهمی است که باید در تصمیم سازی و روند اجرای امور در استان این مهم با حساسیت و جدیت مدنظر باشد.

 آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: توجه به تقویت زیرساخت های فرهنگی و آموزشی برای زنان و امکانات رفاهی و ورزشی برای این طیف، سرمایه گذاری است که نتایج مثبت آن در بهبود مناسبات خانواده و حوزه های اخلاقی و رفتاری نمود می یابد و نیاز است در تصمیم سازی و روند اجرای امور در استان این مهم با حساسیت و جدیت مدنظر باشد.

استاندار مرکزی گفت: به هر تعداد امکانات، تجهیزات و امکانات برای بانوان افزایش یابد ناکافی است و راه اندازی پارک و استخر ویژه بانوان و مراکز تفریحی باید در زمره برنامه های اولویت دار باشد.

آقازاده افزود: تا پایان امسال در مرکز استان یک استخر و پارک ویژه بانوان  به بهره برداری خواهد رسید در ساوه هم احداث پارک بانوان را دنبال می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: رفع مشکلات زنان به ویژه در ایجاد نشاط اجتماعی و انگیزه  باید  مورد توجه قرار گیرد.

وی درخصوص شرایط مهد های کودک استان نیز گفت: برخی مهدهای کودک استان از شرایط غیر استانداردی برخوردار هستند که لازم است شرایط کیفی مهدها مورد بررسی قرار گیرد و در جهت ارتقا کیفی آنها  تلاش شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز گفت: بانوان باید از امکانات ورزشی اختصاصی برخوردار باشند و این مهم در سایر استان ها عملیاتی شده و در استان مرکزی با راه اندازی پارک بانوان محقق خواهد شد.

حقیقی افزود: ایجاد اتاق فکر بانوان فرهیخته در این استان با تدوین نقشه راه عملیاتیاز نیازهای پایه است و در این راستا باید از ظرفیت بانوان در قالب بانک اطلاعاتی و نحو استفاده از آن استفاده شود.

وی در بخشی از سخنانش ادامه داد:تقویت فرهگ نقدپذیری و مدارا از الزامات سرمایه اجتماعی و مدیریت کارآمد است، استانداری مرکزی مرجع رسیدگی به مشکلات در حیطه دستگاه های اجرایی است و مدیران باید از رسانه ای کردن شکایت علیه یکدیگر پرهیز کنند.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی نیز گفت: تکمیل و تجهیز پارک بانوان اراک، راه اندازی بازارچه دائمی خود اشتغالی، ایجاد مرکز خدمات کارآفرینی بانوان، ایجاد مرکز تشخیص سرطان، ایجاد مرکز نگهداری و بازپروری زنان آسیب دیده اجتماعی، توسعه و تجهیز مراکز ورزشی بانوان شهری و روستایی و راه اندازی مرکز مطالعات زنان از مهمترین مطالبات و نیازهای جامعه زنان استان مرکزی است. 

گفتنی است در این نشست مدیر کل بهزیستی استان و فرماندار شهرستان اراک نیز سخنانی را بیان کردند و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز  گزارشی از عملکرد چهارساله این حوزه ارایه کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها