Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: توسعه اشتغال و رونق اقتصادي با تقويت بخش خصوصي محقق مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست هم اندیشی انجمن نفت،گاز و پتروشيمي استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توسعه اشتغال و رونق اقتصادی با تقویت بخش خصوصی محقق می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تلاش برای رونق تولید ، صنعت و اقتصاد استان  از اولویت های مهم استان است که مدیریت ارشد استان در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور تلاش  واحدهای تولیدی که امروز سرپا هستند و توانسته اند مجموعه خود را بخوبی مدیریت و حفظ کنند، قابل تقدیر است .

 آقازاده بیان کرد: بسیاری از کارخانه های مادر تخصصی در نقاط مختلف کشور به دلیل مدیریت ناکارآمد برخی از دستگاه های اجرایی هر روز کوچک و کوچکتر و درنهایت به تعطیلی کشیده شدند. 

وی ادامه داد: مدیریت ناکارآمد برخی از دستگاه های اجرایی به بدنه مدیریت شرکت ها نیز کشیده شد و در ادامه شرکت های بزرگ تولیدی را دچار تنگنا کرد. 

آقازاده گفت: باید تلاش کنیم سوء مدیریت ها را به حسن مدیریت تبدیل کنیم و با برنامه ریزی و بهره گیری از اختیارات قانونی که بخش خصوصی و دولتی از آن برخوردار است  مشکلات و تنگناهای صنایع و واحدهای تولیدی استان را مرتفع نماییم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: اگر در دولت وقت، یارانه نقدی در تعمیر و تجهیز زیرساخت ها و عوامل تولید به کار گرفته می شد هم اکنون نه تنها کارخانه ها با تنگنا روبرو نبودند بلکه واحدهای تولیدی جدید دیگری نیز از سوی بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور ایجاد شده بود.

وی ابراز کرد: کاهش تصدی گری دولت و واگذاری برخی امور به بخش خصوصی می تواند به اقتصاد کشور کمک کند، تقویت بخش خصوصی ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را در پی دارد .

 آقازاده با بیان اینکه شرکت های بزرگ استان نباید تجهیزات و کالاهای خدماتی خود را از خارج از استان تامین کنند، بیان کرد: باید شرایطی ایجاد شود که شرکت های بالا دستی همه تجهیزات مورد نیاز خود را که در استان تولید می شود را از تولید کنندگان بومی تامین کنند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: برگزاری نشست های شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی باید با قدرت هر چه تمامتر در استان در دستور کار قرار گیرد و مصوبات این نشست نیز از سوی شخص استاندار، پیگیری می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: کمبود نقدینگی، معوقات بانکی، مطالبات معوقه از سازمان‌های دولتی، تنگنا در حضور در بازار فروش داخلی و خارجی و قاچاق کالا از عمده‌ترین مواردی است که سبب بروز مشکلات در صنایع این استان شده است. 

محمدرضا حاجی پور افزود: گام نخست برای احیای شرکت های صنعتی در شرایط کنونی اصلاح زیرساخت‌های صنعتی، به روز رسانی شرکت ها و جذب سرمایه‌های خارجی است که مدیران صنایع باید به آن توجه ویژه داشته باشند. 

وی بیان کرد: مجموع کالاهایی که در داخل استان تولید می شود فهرست و به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده تا تمهیدات لازم برای ممنوعیت واردات کالاهای مذکور اندیشیده شود. 

رئیس خانه صنعت و معدن استان مرکزی نیز گفت: لازم است تا دستگاه های اجرایی و خدماتی استان نسبت به مصوبات نشست شورای گفت و گو و ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان توجه بیشتری داشته باشند. 
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها