Portal_background_image

استاندار: توسعه اشتغال خرد و روستايي اولويت مهم استان است

زمانی قمی استاندار مرکزی به مناسبت هفته دولت ضمن افتتاح سه طرح عمرانی در شهرستان فراهان ، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در این شهرستان، گفت: توسعه اشتغال خرد و روستایی اولویت مهم استان است .

استاندار مرکزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دو شهید گرانقدر رجائی و باهنر و تبریک هفته دولت، گفت: با اقدامات مجلس و دولت تخصیص یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال در روستاها و شهرهای کوچک بزودی عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: در جهت توسعه اشتغال خرد و روستایی موانع موجود و همچنین و مزیت ها را شناسایی کرده ایم  و امیدواریم استان مرکزی در حوزه اشتغال خرد و روستایی سال موفقی را پشت سر بگذارد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه روستای سلیم آباد یکی از قطب های بزرگ دامداری استان و شهرستان  است، گفت: به منظور بررسی و رفع مشکلات دامداران این روستا کمیته ویژه ای تشکیل شود  تا  در این زمینه تصمیمات و  راهکار های لازم را اتخاذ نمایند.

زمانی قمی گفت: نماینده استاندار با حکم اینجانب تعیین خواهد شد تا با حضور در شهرستانها و بخشهای استان مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی را پیگیری نماید که لازم است تا همه دستگاه ها همکاری لازم را با وی داشته باشند.

 استاندار مرکزی  بر استقرار ناحیه صنعتی در خنجین تاکید کرد و شرکت شهرک های صنعتی را مامور پیگیری این مهم کرد.

گفتنی است در این نشست مشکلات تولیدکنندگان از قبیل سهمیه آب  و همچنین موانع و مشکلات سرمایه گذاری در این شهرستان بررسی شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

یادآور می گردد به مناسبت فرارسیدن هفته دولت  با حضور استاندار مرکزی ، نماینده مردم شهرستان تفرش آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان، خانه بهداشت روستای حسین آباد، شرکت آلکام در فرمهین و واحد پرورش ماهی در روستای دولت آباد شهرستان فراهان بهره برداری شد .

حضور در گلزار شهدا وادای احترام به مقام شامخ شهیدان، دیدار با خانواده معزز شهید یوسفی  در شهر خنجین، بازدید از یک واحد پرورش بوقلمون و حضور در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی  از دیگر برنامه های استاندار در سفر به شهرستان فراهان بود.

در هفته دولت در شهرستان فراهان 36 طرح  با اعتبار هشت میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم برای  48 نفر بهره برداری خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها