Portal_background_image

استاندار: توجه به طرح هاي توسعه اي و سرمايه گذاري جديد از اولويت هاي استان است/ پرداخت 678 ميليارد تومان تسهيلات رونق توليد در استان

استاندار مرکزی در سی و ششمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان‌، برگزار شد، گفت: توجه به طرح های توسعه ای و سرمایه گذاری جدید از اولویت های مدیریت ارشد استان است و در ستاد اقتصادی مقاومتی به آن پرداخته می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: توجه به طرح هاي توسعه اي و  همچنین سرمایه گذاری جدید  در کنار رسیدگی به واحدهاي كوچك و متوسط و همچنین صنایع بزرگ و مادر استان، رویکرد جدید ستاد اقتصاد مقاومتی استان و از اولویت های مدیریت ارشد استان است .

استاندار مرکزی با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح دو طرح توسعه ای در ساوه بودیم، طرح های توسعه ای در حوزه های مختلف  مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد گرفت چرا که کمک به این طرح ها می تواند خروجی مطلوبی را در  پی داشته باشد.

زمانی قمی گفت: طرح های مربوط به سفر هیات دولت و ریاست جمهوری به استان مرکزی همچون ذوب آهن امیرکبیر و سپید گچ ساوه نیز به عنوان طرح توسعه ای مدنظر قرار می گیرد.

وی با اشاره به روند پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان، گفت: در طرح رونق تولید در استان 372 میلیارد تومان به صورت مستقیم از طریق بانکها  و 306 میلیارد تومان از طریق سایت بهین یاب پرداخت شده  که در مجموع 678 میلیارد تومان در قالب طرح رونق تولید به 950 واحد کوچک و متوسط استان پرداخت شده است.

زمانی قمی ابراز کرد: با توجه رصدی که از واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات رونق تولید در استان انجام شده  33 واحد صنعتی توانسته اند اشتغال خود را حفظ کنند، 41 واحد صنعتی از 10 تا 20 درصد افزایش تولید داشته اند، 15 واحد صنعتی از 20 تا 30 درصد و 8 واحد صنعتی از 30 تا 50 درصد افزایش تولید داشته  و یک واحد صنعتی  نیز 60 درصد افزایش تولید داشته است که بطور متوسط در واحد های صنعتی بیش از 15 درصد تولید  افزایش داشته است.

استاندار مرکزی گفت: در نشستی  که بیش از یکماه پیش در سازمان حفاظت محیط زیست کشور برای بررسی طرح پتروشیمی خمین برگزار شد ، دو سند را درخواست کردند  که یکی تصویب شهرک تخصصی پتروشیمی خمین در دولت بود که در شرف انجام است و دیگری  تغییر کاربری چاه کشاورزی این سایت به چاه صنعتی  که این امر به انجام رسید و مشکلات موجود بر سر راه این صنعت به وزیر صنعت منتقل خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت : استان مرکزی به لحاظ برگزاری جلسات ستاد اقصاد مقاومتی جزو استانهای برتر و در زمینه پرداختی ها نیز جز 7 استان برتر کشور است و امیدوارم در ماه های آینده شرایط به وضع رضایت بخش تری نیز برسد.

*** تقدیرنمایندگان اراک، کمیجان و خنداب از اقدامات استاندار مرکزی در جهت رفع مشکلات هپکو

مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: به منظور رسیدگی به وضعیت واحدهای کوچک و متوسط لازم است که اختیارات استانداران در خصوص مسائل مختلف همچون رفع بحران ها افزایش یابد.

سید مهدی مقدسی افزود: واحدهای بزرگ استان مرکزی همچون ماشین سازی، آذر آب، واگن پارس و هپکو طبق مصوبه دولت مشمول اعتبار 500 میلیارد ریالی بودند که تاکنون این اعتبار پرداخت نشده است به همین منظور لازم است که در خصوص این امر و عملیاتی شدن این مصوبه تیم اقتصادی دولت تلاش های لازم را به انجام برساند.

مقدسی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته برای شرکت هپکو گفت: امید است با برگزاری نشست های عملیاتی مشکلات این واحد صنعتی بزرگ به صورت ریشه ای رفع شود.

کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای نیز خواستار ایجاد تعادل در واردات و صادرات صنایع و واحدهای تولید کشور به ویژه در زمینه مواد اولیه شد و گفت: امروز برخی صنایع کشور با مشکلات مواد اولیه مواجه هستند و در مقابل صنایعی در کشور همان نیاز را به خارج از کشور صادر می کنند و باید تعادلی در این زمینه به منظور رفع نیازهای اولیه صنایع داخلی برقرار شود.
وی تصریح کرد: اقدامات صورت گرفته برای رفع بحران هپکو قابل تقدیر است و باید به سرعت تکلیف مالکیت و تخلفات صورت گرفته توسط سهامدار آن شرکت مشخص شود چراکه با نوع مدیریت خود سرمایه ملی را دچار خسارت کرده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها