Portal_background_image

استاندار مركزي: توجه به صنايع بزرگ، تقويت صنايع كوچك و متوسط را در پي دارد

استاندار مرکزی در همایش تبیین برنامه های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استانداران، روساي سازمان های صنعت معدن و تجارت استانها و اعضا ستاد اقتصاد مقاومتی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، تقویت صنایع کوچک و متوسط را در گرو توجه به صنایع بزرگ عنوان کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: بسیاری از صنایع کوچک در استانها پیمانکار شرکتهای بزرگ و مادر هستند که اگر مسائل و مشکلات صنایع بزرگ مورد عنایت ویژه قرار نگیرد در زمینه واحدهای کوچک و متوسط دچار مشکل خواهیم شد.

وی افزود:80 درصد صادرات یک میلیارد دلاری استان مرکزی از صنایع بزرگ می باشد لذا این صنایع باید مورد توجه و  عنایت ویژه قرار گیرند.

استاندار مرکزی پیشنهاد کرد: در این راستا کارگروهی ویژه با حضور استاندارانی که صنایع مادر و بزرگ کشور در آن استانها مستقر است، تشکیل شود.

وی افزود: شرکت لوله و پروفیل صفا در شهرستان ساوه تا شش ماه قبل با ده درصد ظرفیت کار می کرد در حالیکه امروز در سه واحد با ظرفیت بالای 80 درصد و در یک واحد با ظرفیت 60 درصد فعال است، لذا مشکلات واحدهای تولیدی قابل رفع می باشد.

زمانی قمی تصریح کرد: در راستای حمایت از تولیدات داخلی ، شرکتهایی چون پالایشگاهها، پتروشیمی ها ، مترو و... می توانند سفارشات خود را به صنایع بزرگ و مادر کشور همچون آذرآب، واگن سازی، هپکو و... بدهند.

زمانی قمی ابراز کرد: برای توزیع اعتبارات و سقف اعتبارات برای  طرح های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی و همچنین صنایع کوچک و متوسط ، نظرات ستاد اقتصاد مقاومتی استانها نیز اخذ شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: برای ورود کالای مشابه ساخت داخل ، نظر استانها نیز اخذ شود زیرا ممکن است هر استان نظری خاص داشته باشد و وزارت صنعت، معدن و تجارت از آن نظراستفاده کند.

وی ادامه داد: درصورت به ظرفیت اسمی رسیدن واحدهای تولیدی که با ظرفیت خالی فعالیت می کنند با کمبود زیر ساخت و خدمات مواجه می شویم بنابراین باید تامین اعتبار برای زیرساختها مورد توجه قرار گیرد.

زمانی قمی با اشاره به مشکلات موجود در سیستم بانکی، تامین اجتماعی و امور مالیاتی، اظهار کرد: در کارگروه ستاد تسهیل استان به شدت تحت فشار بخشنامه ها و رویه هایی قرار گرفته ایم که سازگاری با اجرا و مسائل واحدهای تولیدی ندارند  که امیدوارم این فشارها برطرف شود.

استاندار مرکزی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی به دلیل قدمت و بروز نبودن توان رقابت را ندارند، بازسازی و نوسازی صنایع مسئله مهمی است که در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی نیز قرار دارد.

زمانی قمی گفت: در سرمایه گذاری های خارجی بهتر است که فرصتهایی که در جغرافیای هر استانی وجود دارد، احصا شود و اگر در مذاکرات ملی، استانی و جغرافیایی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شد از استاندار آن استان هم دعوت بعمل آید.

 

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها