Portal_background_image

آقازاده: تنها راه سعادت و پيشرفت جامعه عمل به قرآن است /ترويج فعاليت‌هاي قرآني از مهمترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین گشایش چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در محل تالار کوه نور اراک، گفت: تنها راه پیشرفت و سعادت امت اسلامی عمل به قرآن است.

استاندار مرکزی  با اشاره به اینکه قرآن بارزترین منبع عظیم ذخایر الهی، معجزه آخرین فرستاده خداوند و کتاب زندگی است،اظهار کرد: قرآن تنها کتاب آسمانی است که یک آیه، یک سطر، یک کلمه، یک حرف و یک اعراب آن دست نخورده است و این کتاب، تنها مایة رحمت برای ما مسلمان‌ها نیست؛ بلکه مایة رحمت، برکت و نور برای همة مردم جهان و تاریخ بوده و هست و خواهد بود. 

استاندار مرکزی گفت: انس با قرآن و ایجاد نهضت حفظ این معجزه بزرگ خداوند  نقش موثری در ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه به ویژه در میان نسل نوجوان و جوان جامعه دارد.

وی افزود: ترویج قرآن در بین اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوان راهبردی موثر برای مقابله با معضلات، تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی است.

آقازاده ابراز کرد: برگزاری برنامه‌های قرآنی و رویدادهای بزرگ قرآنی موجب به‌کارگیری تعالیم قرآنی در زندگی نسل جوان شده و جامعه را در مسیر تحول اخلاقی قرار می دهد و زمینه انس بیشتر جامعه با مفاهیم قرآن کریم را فراهم می کند.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه قرآن، ادامه داد : یکی از افراد موثر در احیاء فرهنگ قرآن در کشور امام راحل بودند. امروزه دستاوردهای قرآنی که جامعه شاهد آن است نتیجه تلاش ها و کوشش های خستگی ناپذیر امام (ره) بود که در دوران مبارزه و پس از پیروزی انقلاب اسلامی از خود نشان دادند که آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب نیز ادامه دهنده این راه بوده اند.

وی بیان کرد: در نشر قرآن و دقت در صلابت کلام و رعایت اصول اساسی برای کتابت آن تلاش های فراوانی انجام گرفته است به نحوی که امروزه می توان ایران را علمدار ترجمه و تفسیر در قرآن دانست.

آقازاده افزود: انقلاب اسلامی در زمینه رسانه و قرآن دستاوردهای خوبی داشته است زیرا انگیزه این انقلاب بزرگ قرآنی بود. از این رو در 1362 خورشیدی رادیو قرآن به عنوان نخستین شبکه در زمینه قرآن تاسیس شد که این را می توان یک افتخار و دستاورد مهم در این حوزه دانست.

استاندار مرکزی ادامه داد : انقلاب اسلامی در زمینه حفظ، قرائت و تلاوت قرآن کریم و تربیت جوانان و نوجوانان دستاوردهای زیادی داشته و این مهم را نمی توان از نظر دور داشت. انقلاب اسلامی قرآن را از حاشیه به متن آورد و جوانان قرآنی را تربیت کرد که در عمل قرآن را ترجمه کردند.         

آقازاده تصریح کرد: حضور زنان در عرصه های مختلف قرآنی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است؛ در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زنان همواره در عرصه های مختلف قرائت، ترتیل، مسابقه های داخلی و بین المللی و ... قرآن به موفقیت های مهمی دست پیدا کرده اند که توجه بیشتر و  تقویت حضور زنان در این عرصه  اهمیت بسزائی دارد چرا که  آنها نقش مهمی در خانواده و پرورش فرزندان دارند.

وی گفت: ما در جمهوری اسلامی ایران با انقلاب بزرگ اسلامی، به رهبری امام راحل‌مان (ره) و با ادامه و هدایت مقام معظم رهبری و با حضور مردم در صحنه افتخار می‌کنیم که مسیر قرآن را انتخاب کرده‌ایم و امروز بسیاری از مسلمان‌های جهان که اهل قرآن و کنار قرآن هستند به قرآن، اسلام، به معرفت دینی و فرهنگ اسلامی‌شان افتخار می‌کنند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: در شرایط جنگ فرهنگی و اقتصادی، وحدت یک ضرورت است، وحدت مردم با یکدیگر و وحدت همدلی مقامات کشور با مردم و همکاری مردم با نهادهای قانونی کشور، مصداق وحدت است و راه پیروزی بر دشمنان نیز از سوی قرآن در سوره آل عمران بیان شده است؛ یعنی اگر صبوری پیشه کنید و مقاومت کنید، تمام توطئه‌های دشمنان به خود آنها باز می‌گردد؛ این نسخه، نسخه پیروزی است؛ نسخه مقاومت، نسخه شفابخش است.

آقازاده اضافه کرد: تنها راه پیشرفت و سعادت امت اسلامی عمل به قرآن است. عمل به قرآن، در واقع تمسک به حبل‌الله است و موجب می‌شود مسلمانان در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی، دچار سقوط و انحراف و ذلت نشوند.

استاندار مرکزی ابراز کرد:  بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند. بنابراین عمل به قرآن موجب عزت خواهد شد، جمهوری اسلامی ایران، چهل سال است که در مقابل زورگویی های استکبار ایستاده و به کوری چشم دشمنانی که میخواستند این نظام را نابود کنند، پیشرفت و توانایی و قدرت او روزافزون شده است.

آقازاده میزبانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را افتخاری برای دیار آفتاب دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به پیشینه این استان  بی شک برگزاری این مسابقات نشاط معنوی را در استان حاکم خواهد کرد.

استاندار مرکزی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این مسابقات و شرکت کنندگان ، گفت: از درگاه خداوند متعال خواستارم که  همة ما  توفیق خواندن، فهمیدن و عمل کردن به قرآن را داشته باشیم  و سرنوشت و آیندة توأم با سعادت را در پناه قرآن بسازیم.

گفتنی است چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت با حضور 500 فعال قرآنی و در 2 بخش خواهران و برادران روز سه شنبه در تالار کوه نور اراک آغاز و تا 23 مهرماه جاری نیز ادامه دارد.
نمایشگاه جلوه های قرآنی در 25 غرفه در حاشیه افتتاح مسابقات قرآن و عترت در مجاورت تالار کوه نور(محل برگزاری مسابقات) با حضور مسئولان کشوری و استانی گشایش یافت. 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها