Portal_background_image

با حضور استاندار تنديس خلبان شهيد اسدالله بربري در دليجان رونمايي شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی آیین رونمایی از تندیس خلبان شهید اسدالله بربری درشهرستان دلیجان برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این آیین گفت: ایران اسلامی عرصه ایثار و هدف های بزرگ شهیدان است و این سرمایه معنوی عامل اقتدار و عزتمندی نظام همیشه سرافراز است.

وی افزود: تجلیل از مقام شامخ شهیدان و فرهنگ سازی ایثار و شهادت از راه های مختلف تکلیف همه اقشار جامعه است و ساخت و نصب تندیس شهید بربری در زادگاهش کمترین کاری است که در برابر تفکر والا و منش این دلیرمرد ایران اسلامی انجام شده است.
استاندار مرکزی ادامه داد: تجلیل از سردار سرافراز خلبان اسدالله بربری تجلیل از مقام شامخ شهادت و ایثارگری است در واقع برجسته کردن مسیری است که مردان راه آزادگی و شهادت آگاهانه برگزیدند و با انتخابشان به ما چگونه زیستن را آموختند.

زمانی قمی افزود: حافظه ایرانیان به خوبی به یاد دارد که همافران و خلبان نیروی هوایی در تعیین سرنوشت ایران و مسیر تاریخ ایران اسلامی چه نقش برجسته ای را ایفا کرده اند و با شروع جنگ تحمیلی مسیر تابناک این کشور را خلبانان ما با تمام توان تغییر دادند و از کیان اسلام دفاع کردند و تجربه و قدرت خود را به رخ دشمن کشیدند.

وی افزود: اگر امروز امنیت پایدار در کشور حاکم است به برکت جوانمردی و پایمردی ایثارگران و شهدا به ویژه رادمردان نیروی هوایی چون شهید خلبان اسدالله بربری است.

استاندار مرکزی با تقدیر از مسئولان دلیجان به ویژه شهرداری و شورای اسلامی دلیجان از این حرکت معنوی و فرهنگی، گفت: این اقدام معنوی تجلیل و تکریم خانواده شهید بربری در زادگاهش دلیجان است. 

گفتنی است اهدای لوح به خانواده شهید بربری و اهدای لوح ویژه نیروی هوایی به استاندار مرکزی  برای حفظ و نگهداری در موزه دلیجان از دیگر برنامه ای این آیین بود.  

همايش تجليل از جوانان برتر شهرستان دليجان با حضور استاندار برگزار شد

در این مراسم از جوانان برتر شهرستان دلیجان با حضور استاندار مرکزی، فرماندار و مهندس حسابی تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است در این همایش مهندس حسابی به ایراد سخنرانی در رابطه با جوانان پرداخت.

    یادآور می گردد خلبان اسداله بربری در سال 1326 در روستای راونج از توابع شهرستان دلیجان دیده به جهان گشود و در آبان 1347 به استخدام نیروی هوایی درآمد و در دانشکده‌ی خلبانی مشغول به تحصیل شد.این شهید بزرگوار پس ازپایان دوره‌ی مقدماتی پرواز، برای ادامه تحصیلات هوانوردی به ایالات متحده آمریکا اعزام شد و دوره تکمیلی و پرواز با هواپیماهای جت دو موتوره‌ی (T - 37) و (T – 38) را در سال 1350 به اتمام رساند و موفق به اخذ دانشنامه‌ کارشناسی و نشان خلبانی شد.با آغاز جنگ عراق علیه ایران بلادرنگ به صف رزمندگان پیوست و پس از 18 شبانه روز نبرد هوایی مداوم در هیجدهم مهرماه 1359 در انجام مأموریت استراتژیک هوایی انهدام تأسیسات پالایشگاه و تلمبه خانه نفتی کرکوک در شمال عراق هواپیمای او مورد اصابت گلوله ها ضد هوایی دشمن قرار گرفت.بعد از آن از سرنوشت او خبری در دست نبود تا این که پس از گذشت 11 سال از آن واقعه در خرداد 1370 با توجه به مدارک به دست آمده روز 18 مهرماه 1359 زمان شهادت آن شهید والا مقام به ثبت رسیده است

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها